Perły z niemieckiej kolekcji

Ortlieb i nagrody

Drukuj

Nowa coś Ortlieba, nazwane Vario, stanowiące połaczenie sakwy i plecaka. To coś, bo trudno je jednoznacznie przyporządkować do jakiejśc kategorii, najpierw na targach turystycznych otrzymało nagrodę OutDoor Industry Award 2009, by następnie zdobyć także trofeum rowerowe Eurobike Award 2009.

Tym razem odpowiedź na pytanie „dlaczego?” wbrew pozorom jest stosunkowo prosta.

Vario to nic innego, jak plecak z rolowanym zapięciem, który dzięki systemowi zamocowania QuickLock2 Ortlieba wygodnie można umieścić również na bagażniku rowerowym. Auromatycznie staje się... sakwą. W dodatku cały system „nośny” plecaka, składający się z szelek, pasów i wyściółki pleców może być łatwo deomontowany i umieszczony w kieszeni przedniej sakwy. Pozostałe wyposażenie obejmuje uchwyt do kasku, dwie zewnętrzne neoprenowe kieszenie (te, w przeciwieństwie do samego plecaka, nie są jednak wodoodporne), kieszeń wewnętrzną, specjalny pas do przenoszenia, jak i odblaski. Vario ma przy tym pokaźną pojemność 20 litrów i waży 1200 gramów. Ma być dostępny w sprzedaży już wiosną tego roku, od razu w kilku kolorach.To jednak nie koniec dobrych informacji dla firmy, ale i klientów, bo kolejną nagrodę Eurobike Award 2009 dostał model torby City-Biker. Tu także postawiono na wszechstronność, dzięki czemu torba, standardowo noszona na ramieniu niczym kurieska, bez problemu przekształca się w sakwę. Także w tym przypadku zastosowano system QuickLock2 Ortlieba. W ramach wyposażenia, obok wyściełanego paska do noszenia, znajdziemy dodatkową, zamykaną na zamek i wyściełaną przegrodę wewnętrzną, mieszczącą dokumenty w formacie do A4 lub notebooka z ekranem o wielkości do 13,3 cala (ktoś tu myślał o nowych Macbookach) i przegródki na pisaki czy klucze. City-Biker oferuje pojemność 10 litrów i waży 800 gramów.

Liczba produktów Ortlieba, wykraczających poza standardowe sakwy i worki podróżne, sukcesywnie rośnie. Są to głównie torby zdatne do codziennego użytku, co wypada przywitać tylko z entuzjazmem. Ortlieb wyrobił sobie w turystyce doskonałą opinię, jeśli uda przenieść się tę jakość do miasta, powstanie kolejny kultowy wyrób. Czego firmie i użytkownikom życzę.

Info: www.ortlieb.com
Dystrybutor: www.bikeman.pl