Nowe opony z Niemiec oraz Francji

Nowości od Hutchinsona i Continental

Drukuj

Dwaj znani producenci opon, francuski Hutchinson oraz niemiecki Continental, pokazali swoje nowe produkty.

Pierwszy z nich, Hutchinson, pokazał kolejną oponę wyposażoną w technologię Tubeless Ready, tym razem jest to model Toro, a więc wszechstronna i wytrzymała opona MTB, która jest przy tym dość lekka. W Tubeless Ready, za uszczelnienie odpowiada lateksowy płyn, takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo masy w oponie - kilkadziesiąt gram - przy porównaniu z klasycznym UST. Dodatkowo, w razie jakiegokolwiek przebicia opony, miejsce to jest natychmiast uszczelniane, oczywiście pod warunkiem, że uszkodzenie nie jest zbyt duże.
Nowa opona będzie dostępna w wersji 26-cio oraz 29-cio calowej, obydwie odmiany będą miały 2.15 cala szerokości, ich masa ma wynieść odpowiednio 530 oraz 750 g.

      


Drugą nowością jest limitowana, biała edycja szosowych opon Grand Prix 4000 od Continentala. Obecnie produkowane, czarne wersje GP4000, są konstrukcyjnie identyczne jak wersja "S" (GP4000S), natomiast kolorowe odmiany zwykłego GP4000 już nie - brakuje w nich specjalnego wypełniacza, zwanego przez firmę Black Chilli (jest to sadza w rozmiarze nano) - nie można go bowiem dodać do kolorowych odmian opon, a szkoda bo pomaga zmniejszyć opory toczenia oraz nieznacznie wydłuża żywotność. Ta limitowana wersja nazwana "White LTD Edition", ma być dostępna w naprawdę niewielkiej ilości egzemplarzy, więc chętni muszą się pośpieszyć, niestety cena podobno ma być troszeczkę wyższa. Opona dostępna będzie w jednym rozmiarze 700c i szerokości 23 mm. Waga tak jak przy innych wersjach kolorystycznych tego modelu, ma wynieść 205 g.