Fulcrum 2009

Drukuj

Koła Campagnolo, a może Fulcrum, Fulcrum czy Campagnolo? Co wybrać? Posiadacze osprzętu Shimano postawią oczywiście na Fulcruma i podejmując tę decyzję, błędu nie popełnią.

Fulcrum to nic innego jak "przykrywka" dla legendarnych produktów Campagnolo stworzona po to, aby użytkownicy Shimano mogli cieszyć się "włoszczyzną" w swoim rowerze.

A ponieważ produkty legendarnej "Campy" charakteryzują się niezawodnością oraz znakomitą żywotnością, to nabywając Fulcruma możemy być pewni, że podjęliśmy dobrą dezycję. Produkty Fulcruma są nieraz niemal identyczne co te oferowane przez Campę, nie powinno być więc nic dziwnego w tym, że nowości na rok 2009 są także bardzo zbliżone.


Racing Light XLR
Wersja XLR to po prostu ewolucja poprzedniego modelu Racing Light, czyli niskoprofilowych karbonowych kół szosowych. Co w nich poprawiono? Koła otrzymają nowe, karbonowe piasty z aluminiowymi kołnierzami. W tylnym kole, po stronie napędu, kołnierz będzie większy, co ma bezpośrednio przełożyć się na większą sztywność koła.

To jednak nie wszystko. Koła wyposażone zostaną w ceramiczne łożyska wykonane w technologii CULT, identyczne jak w produktach Campagnolo.

Włosi zaoferują także nowe klocki hamulcowe, które podobno znacznie polepszyły proces hamowania zarówno w warunkach suchych, jak i w deszczu.

Waga kół Racing Light XLR wyniesie 1225g w wersji na szytki. Odmiana pod opony ma być o niecałe 90g cięższa.

Racing Speed XLR
Zmiany? Cóż, są niemal identyczne co w kołach Racing Light. Również otrzymamy poprawione piasty z nowymi kołnierzami oraz ceramiczne łożyska CULT. Do tych wysokoprofilowych, karbonowych kół dostaniemy także nowe klocki hamulcowe.


Waga - 1325g w wersji szytkowej. Odmiana pod opony nie będzie oferowana.

Racing Chrono XLR
Jak może sugerować sama nazwa, Racing Chrono XLR to nic innego jak dysk przeznaczony do jazdy na czas. Karbonowa struktura pozostanie taka sama, jedynymi zmianami są łożyska ceramiczne CULT oraz nowa szata graficzna.

Masa dysku wyniesie 985g (szytka).

Racing Zero 2-Way Fit, Racing 1 2-Way Fit
Tak samo jak Campagnolo (https://www.bikeworld.pl/rower/artykul/3161/1/), Fulcrum stawia na technologię opon bezdętkowych. O tym rozwiązaniu zdecydowały takie zalety jak: niższe opory toczenia, komfort oraz brak możliwości przebicia dętki o obręcz.

Wersje 2-Way Fit kół posiadają zdolność do zainstalowania na nich zarówno opon dętkowych jak i typu tubeless. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu nowych obręczy, przy okazji zmieniono ich wysokość. Obecnie, zarówno w kołach Racing Zero oraz Racing 1, przednia obręcz ma 24mm, tylna 28mm wysokości.


Wersje 2-Way Fit będą ważyć odpowiednio: 1470g - Racing Zero oraz 1530g -Racing 1.

Korby Racing Torq RRS
Nowe korby będą najwyższym modelem w ofercie Fulcruma. Otrzymają one ceramiczne łożyska CULT oraz nowe zębatki, których żywotność została wydłużona. Jest to więc niemal kopia korb nowego Recorda, będzie jednak można śmiało ją zainstalować w napędzie Shimano lub SRAM!Nowe korby dostępne będą w następująch konfiguracjach: 53/39, 52/39 oraz 50/34. Długości: 170, 172,5 oraz 175mm. Waga wraz z łożyska ma wynieść mniej więcej 695g.

Info: www.fulcrumwheels.com
Dystrybutor: Wertykal (wertykal.com)