KCNC Road C Brake

Drukuj

Ultralekkie komponenty rowerowe często wzbudzają kontrowersje. Dlaczego?

Z jednej strony maniacy lekkości chcą odchudzania swoich rowerów o kolejne gramy, z drugiej muszą zdawać sobie sprawę z istniejących ograniczeń wynikających z dostępnej technologii i materiałów. Młoda tajwańska firma KCNC zdaje sie łączyć niską wagę zachowując przy tym przyzwoite standardy dotyczące trwałości i bezpieczeństwa.

 

Na rok 2008 producent zaproponował kolejny wart uwagi fanów odchudzania produkt. Tym razem coś dla szosowców: hamulce "Road C Brake". Hamulce wykonano w technologii CNC z aluminium 7075 T7. Dzięki zastosowaniu podwójnej osi siła hamowania jest wysoka i jak twierdzą pierwsi nabywcy nie ustępuje bardzo hamulcom ze znanych grup szosowych tak jak mogłaby sugerować to waga. Producent podaje na swojej stronie internetowej wagę 82g, co dotyczy prawdopodobnie jednej sztuki, gdyż jak można wyczytać na zagranicznych forach rowerowych komplet z klockami hamulcowymi waży około 168g, a to prawie dwa razy mniej od tego co oferuje Shimano i Campagnolo! Wygląda na to, że KCNC stworzyło prawdziwą konkurencję dla najlżejszych na świecie hamulców Orion od egzotycznego niemieckiego producenta AX-Lightness bowiem ich produkt waży zaledwie 20g mniej, ma jedynie jedną oś, nie posiada szybkozamykacza i w dodatku kosztuje niemal 1000 euro.

Hamulce KCNC będą dostępne w trzech kolorach: czarnym, srebrnym i złotym. Logo zostało wykonane metodą laserową. Cena w Polsce pozostaje nieznana, w USA wynosi około 300$.

Źródło: https://www.kcnc.com.tw