Suplementy dla kolarzy Vitarade® powracają na rynek!

Poznaj markę Vitarade® i jej kluczowe produkty dedykowane dla sportowców wytrzymałościowych.

Drukuj

Marka Vitarade® i jej flagowy kompleks węglowodanów Vitargo® z pewnością nie są obce kolarzom i innym sportowcom wytrzymałościowym. Niegdyś były to bardzo popularne suplementy. Wszystko wskazuje na to, że ponownie możemy liczyć na ich szeroką dostępność na polskim rynku.

 

 

 

Firma Vitarade® posiada w ofercie suplementy przeznaczone dla sportowców uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe, czyli kolarstwo, biegi, narciarstwo klasyczne itp. Głównym składnikiem odżywek tego producenta jest związek Vitargo®, czyli kompleks łatwo przyswajalnych węglowodanów. Vitargo® jest zastrzeżoną nazwą, pod którą kryje się niepowtarzalny związek węglowodanów dbających o zabezpieczenie energetyczne naszego wysiłku. Jednak zdaniem producenta jego działanie przewyższa te, które znajdują się w odżywkach konkurencyjnych firm.

 

Producent tłumaczy, że ,,główną zaletą wielkocząsteczkowych węglowodanów Vitargo® jest ich niska osmolalność w porównaniu do innych form węglowodanów (glukoza, fruktoza, dekstroza, maltodekstryna), które powszechnie występują w innych suplementach węglowodanowych”. Oznacza to, że otrzymujemy znaczny zastrzyk paliwa, a jednocześnie nasz organizm jest w stanie efektywnie się nawadniać, pomimo, że podajemy mu dużo energii. Zwykle wysokowęglowodanowe odżywki ograniczają wchłanianie wody. Mówiąc prościej – Vitargo® ma dawać energię, dobrze się wchłaniać, a jednocześnie gwarantować nam dobre nawadnianie. 

 

W obecnym roku na polskim rynku produkty Vitarade® są szeroko dostępne, a dodatkowo firma mocno angażuje się w sponsoring eventów. Jest partnerem znanych biegów z przeszkodami Runmageddon, a także wyścigów szosowych Tour de Pologne Amatorów oraz ORLEN Lang Team Race. Jeśli wybieracie się na te imprezy to możecie spodziewać się, że w pakietach startowych otrzymacie odżywki od Vitarade®. My tymczasem przedstawiamy Wam produkty przeznaczone m.in. dla kolarzy. 

 

 

Vitarade® Vitargo® Liquid Energy

Vitargo® Liquid Energy to żele energetyczne przeznaczone do spożywania podczas intensywnego i długotrwałego wysiłku. Za sprawą łatwości przyjmowania przekąsek w formie płynnej tego typu żele są najbardziej popularnymi produktami stosowanymi przez kolarzy podczas wyścigów. W składzie Liquid Energy znajdziemy węglowodany, potas i magnez, czy kofeinę. Spożywanie podczas wyścigów ma ułatwiać wygodne ,,w obsłudze” opakowanie oraz orzeźwiający smak i płynna konsystencja, które nie wymagają popijania. Oczywiście poza wyścigami można ich używać również na treningach – to odżywka do stosowania przed oraz w trakcie wysiłku. Jedna saszetka (60 gramów) ma wartość energetyczną 100 kcal, w tym m.in. 25 g węglowodanów i 40 mg kofeiny. Występuje w dwóch smakach: cola i truskawka. Cena wynosi 8 zł za żel. 

 

 

Vitarade Vitargo® Endurance Bar

Drugą popularną formą dostarczania sobie energii podczas wysiłku jest spożywanie batonów sportowych. Takim produktem jest Endurance Bar, który jest skoncentrowaną formą węglowodanów (m.in. z kompleksem Vitargo®). W jego składzie są orzeszki ziemne, a całość jest oblana mleczną czekoladą i – zdaniem producenta – ma bardzo dobry smak. To doskonały produkt do stosowania przed, w trakcie i po wysiłku, choć z uwagi na konieczność gryzienia sprawdza się najlepiej na treningach oraz wyścigach długodystansowych, gdzie mamy do czynienia z nieco niższą intensywnością i da się cokolwiek przerzuć. Baton ma 40 gramów i 201 kcal energii. Występuje w smaku arachidowym, a także koksowym. Cena wynosi 6 zł za sztukę. 

 

 

Vitarade Vitargo® EL

Vitarade® EL jest napojem dla sportowców, który dostarcza energii oraz minerałów podczas długotrwałego wysiłku. Produkt jest sprzedawany w formie proszku do rozpuszczania w wodzie. Można go stosować przed, w trakcie oraz po wysiłku. W składzie znajdują się różne typu węglowodanów, w tym m.in. te pochodzące z Vitargo®. Poza tym są tu minerały oraz wapń. EL sprzedawany jest w kilogramowym opakowaniu, które kosztuje 79 zł. Na bidon o pojemności 500 ml sypie się 50 gramów proszku. Tak skomponowany napój dostarcza 180 kcal energii oraz ma w sobie wspomniane minerały, które tracimy wraz z potem. Bogata jest paleta dostępnych smaków, są one następujące: arbuzowo-wiśniowy, żurawinowo-limonkowy, pomarańczowo-ananasowy, cytryna-marakuja, grejpfrutowo-winogronowy, pomarańczowo-kokosowy, mrożone liczi.

 

Strona producenta: vitarade.com