Nowe, najszybsze spodenki Assosa: Equipe RSR Targa

Poznaj nowy model topowych spodenek szwajcarskiego producenta: Assos Equipe RSR Bib Shorts S9 Targa.

Drukuj
Assos Equipe RSR Bib Shorts S9 Targa Michael Blann / Assos

Assos Equipe RSR Targa dedykowany jest kolarzom szukającym najlżejszych, najszybszych i najbardziej aerodynamicznych spodenek. O tym, że Szwajcarzy wiedzą, co robią, przekonywać nikogo nie trzeba. Zobaczmy więc, jakie technologie składają się na nowe RSR Targa?!

Nowe spodenki Assos Equipe RSR Bib Shorts S9 Targa to ewolucja modelu RSR S9. Aktualizacje wnoszone przez wersję Targa wyglądają jednak wyjątkowo ciekawie, a Assos po raz kolejny pokazuje, że ich odzież to wręcz inżynierskie dzieło sztuki. Mieliśmy okazję używać poprzedniej generacji, która była cienka i lekka jak piórko, miała skuteczną kompresję i świetną oddychalność, a do tego - to już standard w Assosie - super wygodną wkładkę i uczucie drugiej skóry, które przekłada się na totalną wygodę w trakcie jazdy. 

 

 

Szykując dla Was ten artykuł byliśmy jednak po wrażeniem, ile ciekawych zmian Assos ujął w wersji Targa. To oczywiście będzie miało swoje odbicie w cenie, ale szwajcarzy nie uznają kompromisów. Rozwój ich kolekcji opiera się na maksymalnym poszanowaniu marginal gains, które w sumie dają wyraźnie odczuwalny efekt. Z doświadczenia wiemy, że ta odzież po prostu jest doskonała, a dodatkowo trwała - starcza naprawdę na długo. Wersja Targa to przede wszystkim ewolucja w obrębie materiału nogawek, którego dopracowana kompresja zmniejsza zmęczenie i zwiększa szybkość jazdy, a jednocześnie pozostaje nie mniej aerodynamiczna niż poprzednia generacja. 

 

 

Nowy, szybszy materiał

Większość spodenek Targa tworzy tkanina Type.701kompressor, która ma rozbudowane właściwości kompresyjne. Ogranicza zmęczenie mięśni i poprawia ich pracę. To pozwala jechać mocniej i dłużej. Co więcej, Assos dodaje, że udało się to osiągnąć przy poprawie wygody spodenek i zmniejszenia wagi. To wszystko bez spadków na polu aerodynamiki. 

 
 

 

Dodatkowo, w newralgicznych miejscach kompresja ma jedynie ukierunkowany charakter (np. wzdłużnie), a w przeciwnym kierunku spodenki pozostają elastyczne. To z kolei dla idealnego przylegania, wygody i utrzymania efektu ,,drugiej skóry”. Nowa tkanina ma też lepsze właściwości schnące, co sprawia, że podczas jazdy w ciepłe dni spodenki nie będą stawały się cięższe za sprawą wchłaniania potu. Na koniec dodamy, że materiał jest odporny na promienie UV (UPF 50+) i ogranicza wydzielanie na zewnątrz brzydkich zapachów. 

 

Dla poszukiwaczy prędkości i osiągów!

Krój nowych szortów to oczywiście najbardziej wyścigowy w kolekcji Assosa racingFit - przygotowany tak, żeby idealnie działać dopiero w szosowej, wyciągniętej i pochylonej pozycji. Tu chodzi o aerodynamikę oraz wygodę, gdy jedziemy sportowo. Na wycieczkę dedykowana jest inna odzież w kolekcji - choćby Mille GT. Warto dodać, że właśnie względem Mille GT, czy Equipe RS, tutaj są nieco dłuższe nogawki. 

 

 

Za stabilne spoczywanie na miejscu, bez dodatkowej presji na ciało, dbają pasy (szelki) rollBar i zmodyfikowany patent ergoBox, który łączy taśmy szelek z tyłu. Te technologie gwarantują wygodę, ale i stabilność, gdu dużo pracujemy ciałem na rowerze i często wstajemy z siodła i ponownie siadamy. Również w tym tonie wykonano zakończenia nogawek skinGrip Finish, które zapewniają dobre trzymanie się w miejscu bez nadmiernego ucisku na uda. 

 

 

Zaktualizowana wkładka S9 

Zmiany nie ominęły wkładki S9 Sundeck, która ma nieco mniejszą powierzchnię i bardziej zaawansowane chłodzenie. Te dwa czynniki sprawiają też, że jest ona lżejsza. Absorpcję drgań zapewnia system tłumienia wstrząsów Mono 9. Liczba oznacza grubość pianki tworzącej wkładkę, która ma 9 mm. Przypomnimy, że ,,długodystansowe” modele mają 11 mm. Wkładka oczywiście wszyta jest zgodnie z flagową technologią Assosa - GoldenGate. Z przodu mamy nowy system wentylacji WhirlKrater, który działa podobnie jak kraterCooler, tyle, że lepiej podczas agresywnej, sportowej jazdy. Oczywiście sama tkanina nowej wkładki jest bardzo delikatna dla skóry i wygodna nawet podczas długich i intensywnych treningów oraz wyścigów. Assos dodaje, że poziom zaawansowania tego stroju i jego aerodynamika przewyższa poziomem większość odzieży, w której jeżdżą WorldTourowe zespoły

 

Strona producenta: www.assos.com