Święcąca kooperacja PROSTO x LOCA

Sprawdź kolekcję odzieży PROSTO, przygotowaną przy okazji współpracy z rowerową marką LOCA BIKES.

Drukuj
PROSTO x LOCA BIKES Prosto

Kooperacja marek PROSTO oraz LOCA zaowocowała wprowadzeniem nowej kolekcji odzieży oraz limitowanej wersji miejskiego roweru. Rzucamy okiem na wspólny projekt jednej z najbardziej rozpoznawalnej marki streetwearowej oraz wrocławskiej manufaktury rowerowej.

Logotyp marki PROSTO na stałe wpisał się w nasz miejski krajobraz, bo marka stworzona przez Wojtka Sokoła w 1999 roku dziś jest po prostu jednym z najbardziej rozpoznawalnych na naszych ulicach brandów streetwearowych. PROSTO od zawsze związane było z muzyką i kulturą uliczną, a u jej podstaw stoi po prostu czysta pasja i zajawka. Ekipa PROSTO podkreśla, że w ich szeregach nieustannie patrzy się w przyszłość, kładzie się nacisk na świadomą i lokalną produkcję - i tu na scenę wchodzi właśnie LOCA BIKES.

U podstaw założonej przez Alexa Zemke marki LOCA również stoi czysta pasja - do projektowania unikalnych i wyjątkowych rowerów, których DNA także jest związane mocno z ulicami miast i ich codziennością. Ci z Was, którzy markę LOCA znają nie od dziś, na pewno jednoznacznie kojarzą ją z dopracowanymi, wyróżniającymi się wersjami malowań ram, ale i z minimalistycznym, dopracowanym designem framesetów czy stosowaniem rozwiązań, które doceniamy w miejskiej dżungli. 

 

 

 

 

Obie powyższe marki właśnie odkryły karty ich wspólnego projektu, efektem którego jest stworzenie wyjątkowej edycji roweru miejskiego LOCA oraz limitowanej kolekcji odzieży i akcesoriów PROSTO. 

PROSTO x LOCA Urban Commuter

Miejski model PROSTO x LOCA bazuje na rozwiązaniach stosowanych przez wrocławską markę także w ich wielu innych modelach. U podstaw roweru stoi minimalistyczna aluminiowa rama (potrójnie cieniowane AI6061) z prostym widelcem i prostą kierownicą, która w 100% wpisuje się w stylistykę świata ostrokołowego. W miejsce "ostrego koła" jednak montuje się tu napęd z paskiem Gatesa oraz przekładnię biegów zintegrowaną z tylną piastą - rozwiązanie nie tylko o wiele bardziej przyjazne dla zwykłego użytkownika niż ostre koło, ale i maksymalnie bezobsługowe, bezawaryjne i maksymalnie ciche podczas jazdy. No i całkiem przy okazji - nie brudzące nogawek naszych spodni, co na pewno docenimy na co dzień (paska nie smarujemy tak jak klasycznego łańcucha).

Do naszej dyspozycji oddaje się tu 8 biegów, które dostarcza piasta planetarna Shimano Nexus 8. Limitowana LOCA, podobnie jak i wiele innych modeli wrocławskiej marki, stoi na szerokich oponach, które czynią rower uniwersalnym. Opony Panaracer Gravelking z delikatnym szutrowym bieżnikiem i szerokością 43C maksymalizują komfort jazdy w mieście, wybierają drobne nierówności, a do tego pozwalają na zjechanie na drogi szutrowe. 

 

 
 

 

 

Oczywiście jak przystało na kooperację dwóch firm dbających o unikalność ich designu, limitowana seria rowerów otrzymała specjalne malowanie - w nim także postawiono na minimalizm, bo bazą jest czarny, matowy lakier, który jednak dopełnia logotyp z efektem luminescencji - świeci w ciemności, co rowerowi dodaje futurystycznego charakteru i genialnie wpisuje się w neonowy klimat nocnego miasta. 

 

 

 

 

Kolekcja odzieży PROSTO 

W ramach tego projektu także Prosto przygotowało nową kolekcję swoich produktów - mowa o serii limitowanych elementów ubioru oraz akcesoriów, które także otrzymały świecący w ciemności logotyp. Producent podkreśla, że wszystkie produkty zostały uszyte w Polsce przy użyciu wysokiej jakości materiałó. W nowej kolekcji możecie liczyć oczywiście na masę dobrego stylu, ale i wygodę, którą docenimy, pędząc rowerem przez miasto i poza nim. Luminescencyjne akcenty nie tylko czynią tę kolekcję designersko futurystyczną, ale i przekładają się w naturalny sposób na poprawę naszej widoczności w mieście - z jednej strony nie pozostaniemy niezauważeni w oczach kierowców, a z drugiej odciśniemy swój charakterystyczny ślad w ulicznym obrazie. 

Wśród produktów kolekcji opatrzonych luminescencyjnym sitodrukiem PROSTO x LOCA znajdziemy m.in. rowerową nerkę wykonaną z wodoodpornego materiału, którą opcjonalnie możemy doczepić do ramy lub kierownicy roweru, kolarską czapeczkę, techniczne spodnie z wodoodpornego materiału oraz równie funkcjonalną kurtkę. Wszystkie produkty są już dostępne na stronie producenta.

Strona Prosto: prosto.com

Strona LOCA BIKES: locabikes.pl