Assos Skin Layers: nowa bielizna rowerowa

Poznaj nową kolekcję bielizny kolarskiej Assosa - koszulki termoaktywne Skin Layers.

Drukuj
Assos Skin Layer Assos

Assos, będący czołowym producentem rowerowej odzieży, zawsze podkreśla, że właściwe działanie kolarskiego stroju wymaga zastosowania adekwatnej warstwy pierwszej, czyli odpowiedniej bielizny rowerowej. Tym bardziej warto przyjrzeć się bliżej ich nowym ,,potówkom”, które właśnie weszły do kolekcji i zastępują legendarną serię Skinfoil.

Assos to szwajcarski producent rowerowej odzieży, który słynie z wytwarzania najwyższej klasy, super wygodnej kolarskiej garderoby. Historia marki sięga połowy lat 70., kiedy Tony Maier-Moussa wpadł na pomysł uszycia rowerowych szortów ze sztucznych materiałów typu lycra. O skali ówczesnej innowacji niech świadczy fakt, że - w dużym skrócie - identycznie robi się je do dziś. W ciągu niemal 50-letniej historii Assos stał się synonimem najbardziej zaawansowanej technologii, bardzo wysokiego komfortu i dał poznać jako producent ubrań absolutnie najwyższej klasy. Tym razem do oferty dołączają kolejne ciekawe produkty - seria bielizny Skin Layer, która zastępuje sprawdzoną i lubianą linię Skinfoil. 

Bielizna to podstawa

 

 

Assos kieruje duży nacisk w kierunku bielizny, bowiem ta część garderoby jako jedyna ma kontakt z ciałem i stanowi bazę dla całego systemu warstwowego. Stosowanie odpowiedniej warstwy pierwszej do konkretnych warunków pozwala wyciągnąć pełną funkcjonalność i potencjał z kolejnych warstw. Innymi słowy - np. latem koszulka będzie lepiej oddychała dzięki odpowiedniej ,,potówce”.  

 
 

 

Właśnie po to Assos przygotował bardzo bogatą serię produktów bazowych. Na lato, okres przejściowy, czyli wiosnę i jesień, a także na zimę i bardzo ostrą zimę. Do tego dochodzą oczywiście osobne kroje dla kobiet i mężczyzn, jak również w niektórych modelach różne wersje długości rękawa. Wszystko po to, aby maksymalnie dopasować się do ciała rowerzysty i warunków atmosferycznych występujących w trakcie jazdy. 

Co nowego?

Stara seria Skinfoil, której mieliśmy okazję używać, stała na bardzo wysokim poziomie zarówno w kwestii termoregulacji, jak również komfortu kontaktu ze skórą. Skin Layers ma ją oczywiście znacznie przewyższać. Do produkcji zastosowano nowe włókna, lżejsze dzianiny i wyrafinowaną bezszwową konstrukcję. Nawiązując do słów Assosa, nowa kolekcja oferuje bardziej spójną termoregulację i większy komfort w każdych warunkach jazdy. Z ciekawostek warto wymienić fakt, że do letnich baselayerów dodano włókna karbonu, które pomagają efektywniej odprowadzać nadmiar ciepła i pot.

 
 

 

Z kolei do zimowych modeli zaaplikowano wełnę, która ma doskonałe naturalne właściwości grzewcze. Najciekawszą zmianą jest jednak nowy sposób szycia - Skin Layers są tkane na okrągło, zamiast zszywania kilku paneli, dzięki temu są bezszwowe. To z kolei zapewnia jeszcze większy komfort i delikatność w kontakcie ze skórą. Mniejsze tarcie i maksymalną wygodę podczas jazdy w każdym tempie i w każdych warunkach. 

Na każdą porę roku

 
 

 

Seria zawiera - standardowo w Assosie - produkty na każdą porę roku. W najcieplejszej części sezonu przydadzą się letnie Summer Skin Layer, które występują w wersji bez rękawów i z krótkim rękawem. Na okres przejściowy (wiosna i jesień) przygotowano lekkie, ocieplone w delikatnym stopniu Spring Fall Skin Layer, które dostępne są z długim lub z krótkim rękawem. Do jazdy zimą dedykowana jest linia Winter Skin Layer z wyższym kołnierzem i ocieploną strukturą materiału. Jest też wariant na ekstremalne chłody, czyli Ultraz Winter Skin Layer - wyraźnie bardziej docieplony, z dodatkiem wełny i jeszcze wyższym kołnierzem. 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta: www.assos.com