European MTB Summit zawita do Świeradowa-Zdroju

Tomasz Makula

7. edycja European MTB Summit odbędzie się w Świeradowie-Zdroju w dniach 22-24 maja 2020. Wydarzenie to coś w rodzaju połączenia konferencji dydaktycznej ze zlotem miłośników kolarstwa górskiego. W szczycie udział biorą nie tylko pasjonaci MTB, ale i osoby bezpośrednio związane z infrastrukturą tras MTB.

MTB Summit jest organizowany rokrocznie przez organizację IMBA Europe w partnerstwie z różnymi krajami. W sezonie 2020 szczyt zawita do Świeradowa-Zdroju, a to za sprawą starań organizacji POMBA - ekipa o organizację szczytu starała się już od zeszłego roku, a powyższe stało się możliwym teraz dzięki wsparciu partnerów oraz patronatowi honorowemu Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. 

 

 

 

Idea

European MTB Summit to w założeniu wydarzenie łączące szeroki program dydaktyczny z szerokimi możliwościami jazdy MTB - wykłady i dyskusje przeplatają się tu z rowerowym zwiedzaniem okolicy, wspólnym, rowerowym imprezowaniem i oczywiście eksploracją lokalnych tras. W szczycie udział biorą osoby z różnych środowisk, dlatego całemu wydarzeniu przyświeca jedno słowo: WSPÓŁPRACA. European MTB Summit to okazja do spotkania z przedstawicielami największych rowerowych marek, z budowniczymi tras, zarządcami terenów leśnych, z władzami publicznymi, ekspertami z dziedzin powiązanych z tematyką zagospodarowania lasów pod trasy i oczywiście z samymi miłośnikami MTB w różnych jego formach.

Góry Izerskie i trasy w Świeradowie-Zdroju wydają się idealnym miejscem na przyjęcie tego typu imprezy - tamtejsze trasy słyną ze swojego zróżnicowania, a sama okolica za sprawą ogromnego uroku jest miejscem sprzyjającym do wymiany myśli dotyczących rozwoju świata kolarstwa górskiego w jego najbardziej rozrywkowej formie. 

 

 

 

 

Szczegóły i zapisy

Bazą wypadową European MTB Summit będzie hotel Cottonina w Świeradowie-Zdroju. Szczegóły dotyczące imprezy znajdziecie na stronie www.mtbsummit.eu - tam też aktywny jest już formularz rejestracyjny do imprezy. Ceny "wpisowego" są progresywne, więc im szybciej się zapiszecie, tym lepiej!

Podobne artykuły