Rowery Tabou 2020: nowości w kolekcji

Przedstawiamy polską markę Tabou i jej wybrane nowości na 2020 rok.

Tabou Kinetic 3.0 GTS Tomasz Makula

Temat Tabou… z pewnością spodoba się rowerzystom nastawionym na rowery rekreacyjne i użytkowe. Prezentujemy wybrane nowości polskiego producenta z kolekcji 2020.

W katalogu firmy ze Szczytna znajdziemy maszyny z szerokiego wachlarza kategorii. Tabou ma w ofercie rowery miejskie, górskie, trekkingowe, crossowe, dziecięce i młodzieżowe, a także BMX’y oraz jednego gravela. Młoda polska marka za cel stawia sobie dostarczanie odbiorcom rowerów o maksymalnie dużej funkcjonalności przy jak najniższej cenie. Krótka inspekcja ich katalogu pozwala szybko zweryfikować, że Tabou nastawia się na rowerzystów poszukujących sprzętu przede wszystkim o rekreacyjnych i użytkowych parametrach. Maszyny ze Szczytna są proste, ale oparte o solidne i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne. Dodatkowo na rowery Tabou klienci otrzymują 3 lata gwarancji, a same ramy objęte są gwarancją dożywotnią. 

Geometria rowerów Tabou, dobór osprzętu i komponentów zostały podyktowane chęcią dostarczenia rowerzystom poczucia wygody i bezpieczeństwa. Praktycznie wszystkie segmenty mają podział na modele dla kobiet oraz mężczyzn. Różnią się wówczas konstrukcją ramy, malowaniem oraz wyposażeniem - tak, aby jak najlepiej dopasować się do odmiennych potrzeb obu płci. 

Tabou współpracuje z dużą ilością sprzedawców. Ich rowery dostępne są w ponad 100 sklepach w Polsce - zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Poniżej prezentujemy wybrane modele z nowej kolekcji!

Tabou Gravo

 

 

Gravel bike Tabou został oparty na aluminiowej ramie i widelcu również w całości wykonanym ze stopu aluminium. Linia szkieletu tej szutrówki jest nowoczesna, włącznie z rzucającym się oczy obniżonym łączeniem górnych widełek tylnego trójkąta z rurą podsiodłową. Do tego Gravo ma wewnętrzne prowadzenie linek. Rower oparto na grupie napędowej Shimano Claris (2x8) i mechanicznych hamulcach tarczowych tego samego producenta. Występuje w 3 rozmiarach: 48, 53 oraz 58 cm. Cena wynosi 2799 zł.

 

Tabou BLADE 29 / 27,5

 

 

Seria rowerów górskich Blade, to nowa linia MTB dla mężczyzn. Terenowe maszyny oparte są o hydroformowane aluminiowe ramy i dostępne są zarówno w opcji z kołami 27,5”, jak również na dużych, 29-calowych gumach. Mniejsze koła występują w ramach o rozmiarach 14, 16 i 18”, natomiast duże w rozmiarach 18, 20 i 22”. Firma zaproponowała więc ciekawe i jak najbardziej słuszne podejście - dla osób o niższym wzroście proponuje mniejszy obwód koła, aby rower był bardziej poręczny w prowadzeniu. Dostępne są trzy modele na kołach 27,5” oraz trzy na 29”. Podstawowy model w całej serii, czyli Blade 27,5 1.0 jest dostępny za 1749 zł i został wyposażony w amortyzator Suntour XCT o skoku 100 mm, hydrauliczne hamulce tarczowe oraz napęd 3x8. Topowy Blade, prezentowany na zdjęciu model 29 4.0, kosztuje 3199 zł i został wyposażony w powietrzny widelec Suntour XCR, hydrauliczne hamulce tarczowe i napęd 2x10 stanowiący mieszankę Shimano SLX i Deore. Ten pełnoprawny góral stanowi również ciekawą propozycję dla młodzieżowych użytkowników - rozmiarówka zaczyna się od bardzo małej ramy 14”.

 

WIZZ 29 / 27,5

 
 

 

Wizz to nowa linia rowerów MTB dla kobiet. Seria zawiera 4 modele - dwa na kołach 27,5” oraz dwa na 29”. Ramy Wizzów zostały wykonane a hydroformowanych aluminiowych rur, a ich geometria i konstrukcja zostały podporządkowane wymogom kobiecej anatomii. Szczególnie w oczy rzuca się mocno wyprofilowana górna rura, która wyraźnie obniża przekrok. Dodatkowo maszyny z tej serii mają kolorystykę dostosowaną do gustów płci pięknej. Rowery na mniejszych kołach występują w rozmiarach 14, 16 i 18 cali, natomiast twentyninery dostępne są na ramach 16 i 18”. Podstawowy rower z serii Wizz, czyli model 27,5 1.0 kosztuje 1749 zł i ma na pokładzie amortyzowany widelec Suntour XCT o skoku 100 mm, hydrauliczne hamulce tarczowe oraz napęd 3x8. Z kolei stojący na szczycie serii Wizz 29 3.0 dostępny jest za 2699 zł i wyposażony został w napęd 2x9 będący mieszanką Shimano Deore i Alivio, za hamowanie odpowiadają tutaj hydrauliczne tarczówki, a amortyzację zapewnia powietrzny Suntour XCR Air o skoku 100 mm. 

 

Tabou Kayla 7spd

 

 

Damski rower do miasta został wyposażony w kompletny zestaw potrzebnych akcesoriów. Na pokładzie Kayli znajdziemy błotniki, oświetlenie, czy choćby nóżkę. Ten kompletny rower miejski ma ramę z bardzo nisko biegnącą górną rurą, tak aby maksymalnie ułatwić wchodzenie i schodzenie. O komfort jego przyszłej użytkowniczki zadbają szerokie na 40 mm opony oraz amortyzowany widelec. Kayla ma prostą konstrukcję napędu z jedną tarczą z przodu oraz siedmioma biegami z tyłu. Rower występuje w dwóch rozmiarach: 17 i 19”. Kosztuje 1499 zł.

Tabou Venom 

 

 

Młodzieżowa seria rowerów MTB składa się z pięciu modeli zbudowanych w oparciu o aluminiowe ramy. Cztery z nich zostały wyposażone w koła 26” i występują w rozmiarach 13, 15 i 17”. Szeroka rozmiarówka, która zawiera też bardzo małe ramy (13 i 15 cali) czyni z Venoma ciekawą propozycję choćby roweru komunijnego (Venomy 26 kosztują - w zależności od wyposażenia - od 1099 do 1599 zł). Na zdjęciu prezentujemy topowy model Venom 27,5 GTS, który toczy się na kołach 27,5” i dostępny jest w dwóch rozmiarach - 15 i 17”. Rower ma amortyzator Zoom ze skokiem 6 cm, napęd 3x8 zbudowany z podstawowych komponentów Shimano oraz terenowe ogumienie Kenda o szerokości 2,1”. Jego terenowe możliwości podnosi fakt zastosowania hydraulicznych hamulców tarczowych. Venom 27,5 GTS kosztuje 1649 zł.

 

Tabou POISON 24 2.0 / TOPSHE 24 2.0 

 
 

 

Tabou ma swojej ofercie interesujące rowery dziecięco-młodzieżowe. Chłopięcy rower górski Poison 24 2.0 oraz jego żeński odpowiednik, identycznie wyposażony, ale różniący się kolorystyką, czyli Topshe 24 2.0. To nowoczesne i proste w obsłudze lekkie rowery, które toczą się na kołach 24”. Ich aluminiowe ramy mają rozmiar 11” i mocno obniżony przekrok dla ułatwienia wsiadania i zsiadania z roweru. Mają też banalne w obsłudze napędy 1x7, które eliminują trudną decyzję ,,która tarcza z przodu” i ograniczają całą obsługę biegów do pracy tylko jedną obrotową manetką. Na pokładzie znajdziemy też amortyzator Zoom oraz hamulce typu V-brake. Rowery kosztują 1149 zł. 

 

Tabou BADBOY 24 

 

 

Dla bardziej wymagających młodzieżowych kolarzy górskich Tabou przygotowało model Badboy oparty na kołach 24”, który jest maszyną z agresywniejszym terenowym pazurem. Ma hydroformowaną aluminiową ramę, napęd 3x7, amortyzator ze skokiem 40 mm Suntour XCT i mechaniczne hamulce tarczowe Shimano. Sprzęt dostępny jest w cenie 1299 zł, a rama ma wielkość 11”. 

 

Tabou ROCKET RUN / MINI RUN 

 
 

 

W ofercie polskiego producenta znajduje się bardzo ciekawy produkt dla najmłodszych adeptów kolarstwa. Bardzo lekki rowerek biegowy wykonany prawie w całości ze stopu magnezu. Dzięki temu jego masa to jedyne 3,2 kg. Docenią to nie tylko dzieci podczas podbiegów, czy wchodzenia na krawężniki itp. przeszkody, ale również rodzice objuczeni w rowerek, gdy pociecha znudzi się już jazdą. Tabou Rocket Run / Mini Run mają koła 12” i kosztują 399 zł. 

 

Strona producenta: www.tabou.pl

Sprawdź też rowery Tabou w Katalogu Rowerowym 2020