HERO8 Black - GoPro zdefiniowane na nowo

Premiera nowych kamer GoPro: HERO8 Black i Max oraz serii zaawansowanych akcesoriów.

GoPro

Dzięki HERO8 nagrywanie akcji ma wejść na niespotykany dotąd poziom. Bogactwo możliwości tego urządzenia jest niesamowite, a fakt, że do oferty wchodzi też seria rewolucyjnych akcesoriów i nowa kamera Max otwiera świat kamer GoPro na nowe horyzonty.

Od momentu, gdy światło dzienne ujrzała pierwsza kamera sportowa GoPro minęło już 15 lat. W tym czasie produkt przechodził nieustanny rozwój, którego każdy z nas był świadkiem, nawet jeśli nie jako użytkownik, to choćby jako odbiorca coraz ciekawszych materiałów kręconych on-board. Od powstania GoPro producentowi przyświeca wciąż ta sama misja - pomóc nam dzielić się z innymi swoją pasją i artystyczną zajawką. Każda kolejna generacja zapewniała, że jakość tego przekazu stawała się coraz lepsza, a nowe HERO8 Black jest tego najlepszym potwierdzeniem. Przy okazji prezentacji nowej kamery pokazano też serię zaawansowanych akcesoriów oraz kamerę Max z dwoma obiektywami. Mając te urządzenia możemy w zasadzie nagrywać niczym profesjonalna ekipa filmowa - z tym małym wyjątkiem, że jednoosobowa! 

 

GoPro HERO8 Black

 
 

 

Nowy model kamery GoPro zyskał odświeżoną konstrukcję. HERO8 używa i montuje się teraz bez ramki dzięki wbudowanym słupkom montażowym. Wodoodporna kamera jest mniejsza i o 14% lżejsza od poprzednika, a konstrukcja bez obudowy przyspiesza też wymianę akumulatorów i kart SD. Podniesiono też (dwukrotnie) odporność obiektywu na uderzenia. Odmieniony wygląd kryje w swoim wnętrzu szereg nowych technologii, które wynoszą na wyżyny zarówno sam obraz, jak i rejestrowany dźwięk. Jakość obrazu to topowe obecnie 4K Ultra HD. HERO8 ma jednak nowy standard jego stabilizacji - HyperSmooth 2.0 - a imponującą poprawę w zakresie redukcji ,,drgań” można podejrzeć na załączonym niżej filmie video. Stabilizacja działa przy każdej rozdzielczości i liczbie klatek. W post produkcji, której można dokonywać w aplikacji GoPro, dostępna jest też funkcja poziomowania obrazu. Kolejną nową funkcją jest TimeWarp 2.0 - umożliwia ona automatyczną regulację prędkości nagrywania, która dostosowuje się do naszego ruchu i zmieniającego oświetlenia, jak również dotykowe sterowanie rampingiem, czyli zwolnienie lub przyspieszenie filmu wg naszego uznania. Wielbicieli slow-motion ucieszy możliwość aż 8-krotnego zwolnienia obrazu. 

 

 

Kamera posiada cztery cyfrowe ustawienia obiektywu: wąski, szeroki, linearny i charakterystyczny dla GoPro - SuperView. W obrębie kręcania filmów mamy możliwość skonfigurowania 10 profili, w których możemy od ręki korzystać z wybranych przez siebie wcześniej ustawień. Dodatkowe możliwości personalizacji zapewniają skróty ekranowe, a sterować podstawowymi funkcjami (dokładnie czternastoma) można też za pomocą poleceń głosowych. Zwieńczeniem potęgi nowego GoPro w aspekcie rejestrowania filmów jest redukcja szumów, osiągnięta dzięki umieszczeniu mikrofonu w innym miejscu oraz zastosowaniu aktywnych algorytmów redukujących niepożądane dźwięki. 

 

 

Fanów robienia zdjęć z pewnością ucieszy nowa funkcja LiveBurst - nagrywa ona obraz przez 1,5 sekundy przed i po zrobieniu zdjęcia, a my możemy wybierać z idealnie trafionej klatki. Nie mniej ciekawa jest też funkcja SuperPhoto z ulepszonym HDR, która pozwala robić zdjęcia w rozdzielczości 12MP z mniejszym efektem rozmycia oraz wysoką szczegółowością obrazu nawet przy słabym oświetleniu. W nowym GoPro wszystkie zdjęcia mogą być zapisywane jako RAWy, niezależnie czy są robione w trybie poklatkowym, czy jako seria.

  • Cena: 1899 zł
  • Dostępność: od 20 października 2019

 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły