HERO8 Black - GoPro zdefiniowane na nowo

Premiera nowych kamer GoPro: HERO8 Black i Max oraz serii zaawansowanych akcesoriów.

Drukuj
GoPro

Dzięki HERO8 nagrywanie akcji ma wejść na niespotykany dotąd poziom. Bogactwo możliwości tego urządzenia jest niesamowite, a fakt, że do oferty wchodzi też seria rewolucyjnych akcesoriów i nowa kamera Max otwiera świat kamer GoPro na nowe horyzonty.

Od momentu, gdy światło dzienne ujrzała pierwsza kamera sportowa GoPro minęło już 15 lat. W tym czasie produkt przechodził nieustanny rozwój, którego każdy z nas był świadkiem, nawet jeśli nie jako użytkownik, to choćby jako odbiorca coraz ciekawszych materiałów kręconych on-board. Od powstania GoPro producentowi przyświeca wciąż ta sama misja - pomóc nam dzielić się z innymi swoją pasją i artystyczną zajawką. Każda kolejna generacja zapewniała, że jakość tego przekazu stawała się coraz lepsza, a nowe HERO8 Black jest tego najlepszym potwierdzeniem. Przy okazji prezentacji nowej kamery pokazano też serię zaawansowanych akcesoriów oraz kamerę Max z dwoma obiektywami. Mając te urządzenia możemy w zasadzie nagrywać niczym profesjonalna ekipa filmowa - z tym małym wyjątkiem, że jednoosobowa! 

 

GoPro HERO8 Black

 
 

 

Nowy model kamery GoPro zyskał odświeżoną konstrukcję. HERO8 używa i montuje się teraz bez ramki dzięki wbudowanym słupkom montażowym. Wodoodporna kamera jest mniejsza i o 14% lżejsza od poprzednika, a konstrukcja bez obudowy przyspiesza też wymianę akumulatorów i kart SD. Podniesiono też (dwukrotnie) odporność obiektywu na uderzenia. Odmieniony wygląd kryje w swoim wnętrzu szereg nowych technologii, które wynoszą na wyżyny zarówno sam obraz, jak i rejestrowany dźwięk. Jakość obrazu to topowe obecnie 4K Ultra HD. HERO8 ma jednak nowy standard jego stabilizacji - HyperSmooth 2.0 - a imponującą poprawę w zakresie redukcji ,,drgań” można podejrzeć na załączonym niżej filmie video. Stabilizacja działa przy każdej rozdzielczości i liczbie klatek. W post produkcji, której można dokonywać w aplikacji GoPro, dostępna jest też funkcja poziomowania obrazu. Kolejną nową funkcją jest TimeWarp 2.0 - umożliwia ona automatyczną regulację prędkości nagrywania, która dostosowuje się do naszego ruchu i zmieniającego oświetlenia, jak również dotykowe sterowanie rampingiem, czyli zwolnienie lub przyspieszenie filmu wg naszego uznania. Wielbicieli slow-motion ucieszy możliwość aż 8-krotnego zwolnienia obrazu. 

 

 

Kamera posiada cztery cyfrowe ustawienia obiektywu: wąski, szeroki, linearny i charakterystyczny dla GoPro - SuperView. W obrębie kręcania filmów mamy możliwość skonfigurowania 10 profili, w których możemy od ręki korzystać z wybranych przez siebie wcześniej ustawień. Dodatkowe możliwości personalizacji zapewniają skróty ekranowe, a sterować podstawowymi funkcjami (dokładnie czternastoma) można też za pomocą poleceń głosowych. Zwieńczeniem potęgi nowego GoPro w aspekcie rejestrowania filmów jest redukcja szumów, osiągnięta dzięki umieszczeniu mikrofonu w innym miejscu oraz zastosowaniu aktywnych algorytmów redukujących niepożądane dźwięki. 

 

 

Fanów robienia zdjęć z pewnością ucieszy nowa funkcja LiveBurst - nagrywa ona obraz przez 1,5 sekundy przed i po zrobieniu zdjęcia, a my możemy wybierać z idealnie trafionej klatki. Nie mniej ciekawa jest też funkcja SuperPhoto z ulepszonym HDR, która pozwala robić zdjęcia w rozdzielczości 12MP z mniejszym efektem rozmycia oraz wysoką szczegółowością obrazu nawet przy słabym oświetleniu. W nowym GoPro wszystkie zdjęcia mogą być zapisywane jako RAWy, niezależnie czy są robione w trybie poklatkowym, czy jako seria.

  • Cena: 1899 zł
  • Dostępność: od 20 października 2019

 

 

 

Akcesoria modułowe do HERO8 Black

 

 

W ofercie GoPro znajdziemy też dodatkowe akcesoria, które sprawiają, że kamerę HERO8 Black można przekształcić w narzędzie do nagrywania niemal profesjonalnych produkcji, czy po prostu vlogowania w prosty sposób. Akcesoryjny ekosystem tworzą trzy produkty:

Media Mod - czyli moduł multimedialny, służy do rejestrowania dźwięku wysokiej jakości dzięki wbudowanemu mikrofonowi kierunkowemu (Shotgun). Wyposażono go w dwa mocowania umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów, a do tego złącze USB C, złącze HDMI i oraz wejście 3,5 mm do podłączenia mikrofonu zewnętrznego. 

  • Cena: ok. 349 zł
  • Dostępność: przełom roku 2019/2020 (przedsprzedaż od grudnia 2019) 

Display Mod - to dodatkowy, składany wyświetlacz przedni lub tylny o przekątnej 1,90 cala. Mocuje się go do górnej części modułu multimedialnego, a jak podaje GoPro, rozmiar tego ekranu nadaje się idealnie do kadrowania treści na vloga. Można go też łatwo złożyć, gdy nie jest używany.

  • Cena: ok. 349 zł
  • Dostępność: przełom roku 2019/2020 (przedsprzedaż od grudnia 2019) 

 Light Mod - to lampa która służy do odpowiedniego doświetlenia naszego planu. Moduł jest wodoszczelny do 10 metrów, można trzymać go w ręku, albo zamocować bezpośrednio do GoPro albo akcesorium Media Mod. Wyposażono go w dyfuzor, który zmiękcza światło podczas filmowania kamerą HERO8 Black.  

  • Cena: ok. 229 zł
  • Dostępność: przełom roku 2019/2020 (przedsprzedaż od grudnia 2019)

GoPro Max

 
 

 

Równocześnie z premierą HERO8, GoPro zaprezentowało też nową, niezwykle wszechstronną kamerę Max z dwoma obiektywami, którą - jak twierdzi producent - można porównać do trzech kamer w jednej. Maxa można bowiem używać w roli wodoszczelnej jednoobiektywowej kamery (tak jak HERO) o maksymalnej stabilności, kamery 360° z dwoma obiektywami lub nowoczesnej kamery do vlogowania z wbudowanym wyświetlaczem z przodu i mikrofonem kierunkowym o wysokiej jakości dźwięku. 

Niezależnie od tego na jakie wykorzystanie się zdecydujemy, możemy liczyć na stabilizację obrazu na najwyższym poziomie dzięki technologii Max HyperSmooth, a dodatkowo tak skuteczne poziomowanie horyzontu, że zbyteczne będzie używanie do Maxa gimbala. Kamera ma cztery obiektywy cyfrowe, w tym nowy, bardzo szeroki Max SuperView, który zapewnia najszersze pole widzenia w historii urządzeń GoPro. Kolejną, niezwykle ciekawą nowością jest łączenie obrazów wewnątrz kamery w filmy i zdjęcia sferyczne, a także opartą na kluczowych klatkach edycję materiałów 360°w aplikacji GoPro Reframe. W prosty sposób można przekształcić materiał 360° w tradycyjny film z płynnymi przejściami i panoramowaniem. 

Jako narzędzie do vlogowania, urządzenie zapewnia równie wiele możliwości - cztery obiektywy cyfrowe gwarantują, że każdy znajdzie pożądany przez siebie kadr, a ekran dotykowy z przodu ułatwia sterowanie kamerą w trakcie nagrywania. Szczególnie ciekawą cechą jest zastosowanie aż sześciu wbudowanych mikrofonów, które zapewniają wysoką jakość dźwięku, podobną do uzyskiwanej z mikrofonu kierunkowego. 

  • Cena: 2399 zł
  • Dostępność: od 24 października 2019

Strona producenta: www.gohero.pl