Nowe plecaki Thule: UpTake, Rail i Vital

Rzucamy okiem na nowe plecaki rowerowe marki Thule - przed Wami modele UpTake, Vital oraz Rail

Marka Thule znana jest przede wszystkim jako potentat na rynku bagażników rowerowych. Od kilku sezonów szwedzki producent ugruntowuje swoją pozycję również w segmencie rynku plecaków rowerowych. Marka ma w swojej ofercie nie tylko produkty miejskie, ale także te przeznaczone dla fanów jazdy po górach - sezon 2019 przyniósł w tym przypadku kilka ciekawych nowości.

Spis treści:

  1. UpTake
  2. Vital
  3. Rail

Plecaki Thule pojawiały się już na łamach naszego portalu i zawsze zdobywały wysokie oceny za świetną jakość wykonania, innowacyjność i naprawdę odkrywcze podejście do rozwiązywania typowo transportowych problemów. Zarówno modele sportowe, jak i te przeznaczone do szeroko pojmowanego commutingu, wyróżniają się eleganckimi kolorami, dopracowanymi detalami i do bólu wręcz przemyślaną aranżacją przestrzeni wewnętrznej, która pozwala w efektywny sposób przewozić niezbędne nam przedmioty. W najnowszej ofercie Thule debiutuje kilka nowych linii produktów - do znanej już linii plecaków Vital dołączają teraz plecaki UpTake oraz Rail. 

UpTake

Plecaki UpTake przeznaczone są dla osób szukających lekkiego i poręcznego plecaka o wielkości od 4, poprzez 8 do 12 litrów. Dostępne są także modele UpTake Youth przeznaczone dla młodszych użytkowników, lżejsze i o mniejszych gabarytach. 

Największy UpTake 12 l to świetna propozycja dla osób, chcących spędzić na szlaku cały dzień. Plecak wyposażono w 2,5 litrowy bukłak z rurką mocowaną magnetycznie. Wewnątrz plecaka znajdziemy przydatne segregatory pozwalające odseparować odzież od np. narzedzi i pompki. Znalazło się też miejsce na specjalny rękaw kompresyjny pozwalający na zmniejszenie objętości przewożonej odzieży, np. kurtki. Wygodne szelki z dwoma paskami pozwalają ustabilizować kask na plecach tak, że nie będzie on przeszkadzał nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy. Cena modelu UpTake 12 l wynosi 479 złotych. Mniejszy model UpTake 8L to odpowiednio 429 złotych, a 4L 349 złotych. Wszystkie plecaki wyposażono we wspomniany 2,5-litrowy bukłak.

 

 
 

 

Model plecaka UpTake Youth zaprojektowano dla dzieci w wieku 8–12 lat (127–162 cm wzrostu). Ma 6 litrów pojemności i mieści min. bukłak 1,75 litra z magnetycznie mocowaną rurką w systemie ReTrakt. Warto zwrócić uwagę, że wymiary pasków i umiejscowienie pasa biodrowego zostało dorane do budowy młodszych rowerzystów tak, aby dać im maksimum komfortu. UpTake Youth kosztuje 299 złotych. 

 

 

Vital

Modele Vital są nam już zasadniczo znane, ale cały czas jawią się jako produkt świeży. W przypadku tego modeu ogromny nacisk położono na to, aby umożliwić jak najprostszy dostęp do kieszeni z zewnątrz. Dzięki temu wyjęcie narzędzi, jedzenia, albo odzieży przy nagłej zmianie pogody staje się możliwe bez ściągania plecaka, co oczywiście pozwala nam oszczędzać czas. Największy w ofercie model posiada 8 litrów pojemności, którą możemy wykorzystać w pełni, lub kompresować plecak do aktualnie potrzebnych nam gabarytów. Nisko umiejscowiony środek ciężkości poprawia stabilność plecaka podczas jazdy, co w połączeniu z dwoma paskami stabilzującymi daje komfort nawet podczas całodniowych wypraw. W zestawie z plecakiem otrzymujemy 2.5 litrowy bukłak z magnetycznie mocowaną rurką. Cena modelu Vital 8L wynosi 599 złotych. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne, a także modele mniejsze - 6 litrowy w cenie 519 złotych, a także warianty 3 litrowe z mniejszym, 1,75 litrowym bukłakiem w cenie 429 złotych.

 

 
 

Rail

Następną serią modeli debiutującą w kolekcji Thule są plecaki serii Rail. Modele te stworzono z myślą o agresywnej jeździe enduro i trail. W związku z tym ogromny nacisk położono na odpowiednią stabilizację plecaka i niskie umieszczenie środka ciężkości. Topowy model Thule Rail 12l Pro dodatkowo wyposażono w lekki ochraniacz pleców Koroyd, który w każdej chwili może być zdemontowany. Oprócz niego w zestawie otrzymujemy 2.5-litrowy bukłak z mocowaną magnetycznie rurką, a także szereg funkcjonalnych kieszeni. Warto zwrócić uwagę chociażby na kompresyjny rękaw umożliwiający dosłowne upchnięcie bardziej kłopotliwych objętościowo rzeczy, takich jak chociażby kurtki i bluzy. Na zewnątrz plecaka znajdziemy szereg mocowań do kasku, ochraniaczy itp. Plecak w wersji Pro wyceniono na 859 złotych, wersja 12 litrów bez ochraniacza to koszt 649 złotych.

 

 
 

 

W cenie 559 złotych dostępne są też wersje plecaka Rail o pojemności 8 litrów.

Strona producenta: www.thule.com

Podobne artykuły