Nowe owijki Fizik

Drukuj

Za oknami coraz cieplej, a wielu z nas jeszcze bardziej przybliża sobie początek prawdziwego sezonu dawno upragnionymi rowerowymi zakupami. Przyjrzeliśmy się ofercie kolejnej legendarnej marki słynącej ze świetnych komponentów i znakomitych butów - włoskiego Fizika.

Spis treści:

  1. Co konkretnie?

Włoska marka Fizik nie bez podstaw kojarzy się z doskonałą jakością połączoną z genialnym włoskim designem. Produkty tej firmy to prawdziwa rowerowa biżuteria - trudno się więc dziwić, że to właśnie tej firmy komponenty tak często spotykamy w najbardziej wysublimowanych rowerach na rynku, a także że tak często wybierana jest przez małe manufaktury wykańczające swoje niebotycznie drogie bolidy na najwyższym światowym poziomie. Poza bogatą ofertą komponentów rowerowych i części zamiennych Fizik oferuje też doskonałej jakości buty szosowe i MTB, które poza bardzo dobrymi parametrami użytkowymi wyróżniają się także niebanalnym wyglądem.

Fizik w ostatnim czasie wprowadził do oferty kilka nowych modeli do kierownic typu baranek - czyli dla miłośników takich odmian kolarstwa jak szosa, gravel czy CX. Nowe owijki Fizika dostępne będą w wielu wariantach kolorystycznych, ale przede wszystkim mają cechować się dobrymi walorami użytkowymi. Dostępne w ofercie modele będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób celujących w szosowe ściganie, jak i tych, które bardziej cenią sobie długie trasy przy nieco spokojniejszym tempie.

Co konkretnie?

Owijka Fizik Vento Solocush Tacky jest przeznaczono do ścigania szosowego. Jej powierzchnia ma poprawiać chwyt kierownicy, a owijka ma być możliwie lekka, bez rezygnowania z wkładki tłumiącej wibrację o grubości 2,7mm. Owijka dostępna jest w wielu kolorach pozwalających dostosować ją zarówno do wyglądu roweru, jak i naszej odzieży, a także akcesoriów. Cena wynosi 169 złotych.

 

 
 

 

Owijka Fizik Vento Microtex Tacky to opcja dla minimalistów, którzy oczekują maksimum informacji zwrotnych od roweru. Tutaj grubość owijki wynosi zaledwie 2 milimetry, przy zachowaniu przyczepnej powierzchni materiału Tacky. Dostępnych jest ponownie dużo ciekawych opcji kolorystycznych. Cena owijki wynosi 169 złotych. Dostępny jest też wariant Classic, z nieco bardziej śliską fakturą przypominającą skórę i klasyczną perforacją. Cena - 109 złotych.

 

 
 

 

Kolejna nowość to owijka Fizik Terra Bondcush Tacky - coś dla tych, którzy lubią zjeżdżać z gładkich asfaltów. Model dedykowany przede wszystkim fanom jazdy gravel - jest grubszy (3 milimetry) i zapewnia maksymalnie dobre tłumienie wibracji, a także pewny chwyt dłoni zaciśniętej na kierownicy.  Powierzchnia owijki Tacky podnosi przyczepność. Dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych - cena to 169 złotych.

 

 
 

 

Tempo Bondcush Soft to propozycja do ścigania, jednak zachowane mają tu być lepsze właściwości tłumienia wibracji - a to dzięki grubości trzech milimetrów. Wykończenie powierzchni Soft jest bardziej aksamitne i naturalne, dobrze chłonie wilgoć i jest bardzo miłe w dotyku. Cena 129 złotych. Dostępny jest też wariant Tempo Bondcush Tacky o identycznej grubości trzech milimetrów, ale wykończone w stylu nawiązujuącym do klasycznej skóry. Cena owijki Classic wynosi 129 złotych.

Dystrybutor: 7anna.pl