Nowa kamera GoPro HERO7 już jest!

Kto nie idzie naprzód, ten się cofa. Kamerki sportowe stały się elementem normalnej rzeczywistości wielu spośród nad - bez względu na uprawianą dyscyplinę kolarstwa. Na rynku pojawiła się właśnie nowa odsłona kultowej kamery GoPro - to model HERO7.

Konkurencja na rynku kamer sportowych jest coraz silniejsza, jednak nie da się ukryć, że produkty GoPro mają w tym świecie szczególne miejsce. Pozycja marki jest tak silna, że wielu laików wręcz z automatu na tego typu produkty innych producentów mówi "GoPro", a nazwa producenta zaczęła funkcjonować w rzeczywistości językowej jako osobna kategoria.

GoPro jako producent nie stoi w miejscu i regularnie prezentuje najnowsze odsłony swojego kluczowego produktu, czyli kamery HERO. Obecna generacja ma już numerek 7 i uwierzcie, że świetnie po niej widać, jak tego typu urządzenia ewoluowały od momentu pojawienia się na rynku.

Najnowsza odsłona bierze to co najlepsze od poprzedników w tym rewolucyjnego modelu HERO6. To przede wszystkim autonomiczna wodoodporność do 10 metrów (nie musimy za każdym razem używać specjalnej odsłony), charakterystyczny wygląd i zaimplementowane w sofcie tryby nagrywania/fotografowania. 

 

 

 

Kamera GoPro HERO7 Black nagrywa w rozdzielczościach 4K w prędkości 60 klatek/s, FullHD 1080p w 240 klatkach/s, a także jest w stanie robić zdjęcia JPEG i RAW o rozdzielczości 12MP. Autorski procesor obrazu GP1 w modelu HERO7 Black został wsparty dodatkowo o 2GB pamięci operacyjnej RAM, więc całość działa jeszcze płynniej. Producent podkreśla też stałą pracę nad zmniejszaniem wymiarów poszczególnych podzespołów, co pozwala na poprawę ich parametrów i niejako "dorzucanie" więcej mocy przerobowych. 

Stabilizacja, jakiej jeszcze nie było

Już w HERO6 mogliśmy się spotkać ze stabilizacją obrazu, jednak dzięki wydajniejszemu procesorowi w najnowszej wersji kamerki płynność nagrań HyperSmooth ma być jeszcze lepsza. Producent zarzeka się, że w wielu sytuacjach praktycznie zbędne staje się nagrywanie przy pomocy gimbala. Zobaczcie zresztą sami w poniższym filmie.

 

 

 

Nowy tryb Hyperlapse TimeWarp pozwala na wykonywanie stabilnych ujęć poklatkowych - procesor radzi sobie z nawet całkiem dużymi ruchami samej kamery, zapewniając finalnie film poklatkowy bez widocznych wahań, czy ruchów pomiędzy kadrami. Dostępne są rózne przyspieszenia TimeWarp - 2,5,10,15 lub 30-krotnie.

Dzięki takm funkcjom jak samowyzwalacz, sterowanie głosowe w 14 językach obsługa kamerki jest maksymalnie intuicyjna - od początku do końca wiadomo, że chodzi o urządzenie stosowane przede wszystkim w warunkach ekstremalnych, gdzie czasu na wykonanie dobrego zdjęcia, czy ujęcia jest po prostu mało.

 

 
 

 

Sport na żywo?

Jedną z ciekawszych opcji nowego GoPro jest możliwość live streamingu do usługi Facebook Live. Dzięki połączeniu ze smartfonem, HERO7 może równocześnie zapisywać materiał na karcie pamięci, wysyłając go do mediów społecznościowych. 

Lepsza współpraca z mediami społecznościowymi to też lepsze dostosowanie do ich formatu. W nowym GoPro można robić zdjęcia i nagrania w formacie pionowym, dostosowanym chociażby do aplikacji takich jak Instagram. 

Aby możliwie łatwo tworzyć naprawdę fajne ujęcia i ułatwić ich późniejszą edycję, HERO7 oddaje w nasze ręce kilka elektronicznych "upraszczaczy". Możemy wiec nagrywać filmiki w krótkich formatach 15 i 30 sekundowych, które eliminują potrzebę długiego przeglądania materiału i oszczędzają miejsce na karcie pamięci. Dla fanów VLOGowania przy pomocy GoPro poprawiono jakość audio - nowy mikrofon zapewnia czystszy dźwięk i lepiej eliminuje niechciane dźwięki otoczenia. HERO7 także samo rozpoznaje scenerie w jakich nagrywaliśmy materiał i szereguje je na karcie pamięci, co ułatwia późniejszy dobór przy edycji.

 

 
 

 

Wydajniejszy procesor HERO7 lepiej też radzi sobie z gorszymi warunkami oświetleniowymi. Na poglądowych filmikach widać, że kamera zdecydowanie lepiej eliminuje nieprzyjemne szumy przy gorszym świetle, które mocno dawały się we znaki w poprzednich generacjach. 

 

 

 

Do dyspozycji mamy też szybkie ładowanie. GoPro rekomenduje ładowarkę SuperCharger, która dodatkowo ma wyjście do podpięcia huba ładującego dwie zapasowe baterie - GoPro Dual Charger.

 

 

 

Cena GoPro HERO7 w pakiecie Black wynosi 1899 złotych. W zestawie z samą kamerą otrzymujemy także ramkę montażową, akumulator, klips montażowy, śrubę, element samoprzylepny na powierzchnię płaską, element samoprzylepny na powierzchnię zakrzywioną i kabel USB-C.

 

 

 

HERO7 Black Million Dollar Challenge 

Z okazji wypuszczenia na rynek nowej kamery GoPro organizuje konkurs, w którym do podziału będzie milion dolarów! Aby wziąć udział w Million Dollar Challenge wystarczy nową kamerą HERO7 Black uwiecznić swoją ulubioną codzienną aktywność i wysłać film do GoPro. Następnie jury amerykańskiego producenta wybierze produkcje, wśród których rozdzielona zostanie nagroda. Szczegóły konkursu możecie znaleźć na stronie: GoPro.com/Awards.

Wersje White i Silver

Do oferty GoPro dołączają też nowe kamerki HERO7 4K HERO7 Silver (1449 zł) oraz 1080p HERO7 White (999 zł). To również kompaktowe urządzenia, które pochwalić mogą się wodoszczelnością do 10 m. Jak zapewnia producent także tańsze odpowiedniki HERO7 otrzymały udoskonaloną stabilizację obrazu oraz pionowe formaty filmów, stworzone na potrzeby mediów społecznościowych. Komplet informacji o modelach Silver oraz White znajdziecie pod linkiem: HERO7 Silver i White.

Strona producenta: www.gohero.pl

Podobne artykuły