Fuji Supreme - szybka szosa dla kobiet

Marka Fuji zaprezentowała nową generację najszybszego modelu w swojej ofercie damskich rowerów szosowych. Nowy Supreme ma wkraczać na zupełnie inny poziom aerodynamiki, ale i być rowerem możliwie jak najbardziej uniwersalnym.

 

 

 

 

Fuji ma naprawdę ciekawą historię, jeśli chodzi o zaawansowane konstrukcje rowerów damskich. Już w 1974 roku producent stał się dostawcą rowerów dla kobiecej reprezentacji USA w kolarstwie szosowym. To 10 lat przed tym, jak damskie kolarstwo szosowe stało się sportem olimpijskim.

Od tego czasu marka stale rozwija swoją ofertę rowerów przeznaczonych dla Pań wprowadzając modele, które mają dawać wymagającym rowerzystkom te same możliwości, jakie oferują modele męskie. Nie są to w prostej linii odpowiedniki. Damskie modele szosowe Fuji są projektowane od początku do końca dla Pań, uwzględniają więc wszystkie różnice w budowie i potrzebach.

 

 

 

Model Supreme jest najszybszą propozycją przeznaczoną dla kobiet, jaką znajdziemy w katalogu Fuji. Co więcej, najnowsza generacja modelu po przetestowaniu w tunelach aerodynamicznych oraz w warunkach drogowych okazuje się mieć właściwości lepsze, niż topowy męski model aero - Transonic. Zdaniem producenta, różnice są naprawdę odczuwalne. Nowy Supreme pozwala zaoszczędzić na 40 kilometrowej trasie około 1 minuty 23 sekund w porównaniu z aktualną generacją modelu Transonic, a także 3 minuty 23 sekundy względem poprzedniej generacji Supreme. Takie osiągi to m.in. zasługa przekrojów rur, które Fuji nazwało Kamm Tail - spotkamy je zarówno w ramie, jak i widelcu.

Głównym celem, który przyświecał projektantom Fuji było stworzenie roweru nie tylko szybkiego podczas jazdy po płaskim, ale także dobrze podjeżdżającego. Supreme ma być więc rowerem, który pozwoli po zainstalowaniu lemondki spróbować swoich sił w triathlonie, a przy tym nie będzie w żaden sposób ograniczał nas podczas długich treningów czy klasycznych wyścigów. Do tego Fuji stawia na lekkość - topowy model Supersonic 1.1 wykonany został z topowego włókna węglowego C15 High Modulus, natomiast pozostałe warianty to nieco cięższy, ale i bardziej przystępny cenowo karbon C10 High Modulus - w tym wariancie rama roweru osiąga wagę 1050 g.

 

 
 

 

 

Jak na dopracowaną propozycję dla kobiet przystało, modele Fuji Supreme będą dostępne w szerokiej rozmiarówce rozpoczynającej się już od XXS. Rozmiar ten odpowiada 44 cm, więc pozwoli na idealne dopasowanie osobom o nawet bardzo drobnej budowie.

Co ciekawe, zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami, modele Supreme 2018 będą już wyposażone w hamulce tarczowe. Topowy model dostępny na polskim rynku, czyli Supreme 2.1 wyposażono w nową grupę napędową Shimano Ultegra Di2 wraz z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi. Na pokładzie znalazło się również miejsce dla komponentów nadwornego producenta akcesoriów dla Fuji, czyli marki Oval. Rower ma oczywiście sztywne obydwie osi kół. Cena wyniesie 16799 złotych.

Strona producenta: www.fujibikes.com

comments powered by Disqus

Podobne artykuły