Nowy SCOTT Genius 2018

Scott Genius Scott

SCOTT Genius dla wielu osób jest synonimem uniwersalności współczesnych rowerów enduro i trail. Szwajcarski producent właśnie zaprezentował zupełnie nową generację tego modelu.

Genius to model w którym doskonale widać zmieniające się w kolarskie trendy. Od swojego debiutu cały czas podlega ewolucji - zapewne wielu z Was pamięta jeszcze ten rower jako fulla bliskiego ideom XC. Z czasem rower dostawał więcej skoku, a jego geometria stawała się coraz bardziej agresywna, aby jak najlepiej wpisać się w obraz tego, czym jest dzisiejsze enduro.

SCOTT Genius w swojej najnowszej odsłonie jest rowerem który ma idealnie odzwierciedlać punkt, do którego dotarła ta właśnie odmiana kolarstwa górskiego. 150 mm skoku tylnego zawieszenia w rowerze lekkim jak nigdy i podjeżdżającym sprawniej, niż ktokolwiek jeszcze kilka lat temu mógł sobie wymarzyć.

 
 

 

Przybliżmy nieco faktów. Najnowsza generacja Geniusa ze skokiem 150 mm wyglądem mocno nawiązuje do rewolucyjnego modelu Spark, ma jednak znacznie bardziej zjazdowo ukierunkowaną geometrię. Kąt główki - 65,6 stopnia, rura podsiodłowa - 75.3. Do tego chainstay o długości 436 mm. 

SCOTT postanowił pójść w nieco inną stronę niż reszta branży jeśli chodzi o koła. Nowego Geniusa zaprojektowano tak, aby umożliwić wymienne stosowanie kół 29 oraz 27.5 cala, bez odwoływania się wyłącznie do rozwiązan zwanych "plus". W przypadku wyboru mniejszego rozmiaru kół możemy postawić na opony o szerokości od 2.5 do 2.8 cala, w opcji 29 - od 2.4 do 2.6. Aby zachować geometrię, przy zmianie kół wystarczy przestawić podkładkę mimośrodkową regulującą kąty przedniego trójkąta.

 

 

 

 

Nowa, lekka karbonowa rama Geniusa waży zaledwie 2249 gramów - wraz z damperem. Świetnym jej uzupełnieniem dla fanów walki o każdy zaoszczędzony gram jest nowy zintegrowany kokpit Syncros Hixon iC - jego waga to powalające 290 gramów zastępujące tradycyjny mostek i kierownicę.

 

 

 

SCOTT zachował swój charakterystyczny system podwójnej blokady zawieszenia TwinLoc. Jedna manetka obsługuje regulacje oraz blokadę zarówno przedniego amortyzatora jak i dampera, pozwalając na dostosowanie charakterystyki roweru do trasy, na której aktualnie się znajdujemy - bez odrywania rąk od kierownicy i zatrzymywania.

 

 

 

Nowy SCOTT Genius dostępny będzie w 7 różniących się osprzętem wariantach, w rozmiarach S, M, L oraz XL.

Strona producenta: www.scott.pl

Podobne artykuły