Tacx 2013

Oferta trenażerów i akcesoriów Tacx`a na sezon 2013

Nowa seria Blue, odświeżone modele poprzedniej kolekcji, cały szereg przydatnych akcesoriów - to tylko część nowości z oferty Tacx`a. Co konkretnie proponuje nam znany producent indoorowego sprzętu rowerowego?

Kręć na niebiesko
Jedną z największych nowości producenta jest stworzenie całej linii trenażerów o nazwie Blue. Są one skierowane przede wszystkim do początkujących lub okazjonalnych miłośników jazdy wewnątrz pomieszczenia, więc tak naprawdę do większości z nas. Warto przy tym zaznaczyć, że generowany opór zadowoli nawet najbardziej wymagających i umożliwi przeprowadzenie każdego treningu. Największą zaletą modeli z serii Blue jest dobry stosunek jakości do ceny, a konstrukcja jest następcą bardzo popularnych trenażerów z grupy Cycletrack (można dokupić ją osobno).
 

Blue Motion


Trenażery wykonane są z solidnych materiałów i utrzymują się na stosunkowo szerokich podstawkach. Montaż roweru jest bardzo prosty - ciekawostką jest również możliwość bezpośredniego montażu twentyninera, bez konieczności używania dodatkowych kluczy czy podkładek. Trenażery obsługują rozmiary kół w zakresie od 600 do 710 mm.

Najwyższą wersją serii Blue jest model Motion (899zł). Jego konstrukcja oporowa została przejęte z tej zastosowanej w modelu Satori. Stalowe koło napędowe o masie 1,6 kg oraz neodymowe magnesy generują opór do 950 watów. Dzięki manetce jesteśmy w stanie regulować moc oporową w 10 dostępnych poziomach.

 

 

Blue MaticBlue Twist


Model Blue Matic (799zł) z kolei został wyposażony w system oporowy składający się z dwóch dysków, z których każdy posiada sześć niezależnych magnesów. Poziom generowanej mocy (maksymalnie do 700 watów) wzrasta wraz z wzrostem prędkości, oraz może być zmieniany za pomocą 10-stopniowej manetki.

Blue Twist (699zł) oferuje identyczny system oporowy jak Blue Matic, ale charakteryzuje się nieco mniejszą maksymalną mocą oporową (do 650 watów) oraz 7-stopniową regulacją obciążenia umieszczona na układzie oporowym.

(czytaj dalej)
comments powered by Disqus

Podobne artykuły