Przejadą prawie całą Polskę dla Rity i Kasi

1 czerwca w piekielnie groźnym wypadku ucierpiały dwie kolarki - Rita oraz Kasia, które w środowisku kolarskim zna wielu z nas. Teraz przyszedł czas na działania, które pomogą dziewczyną wrócić do normalnego życia i powalczyć o zdrowie. Ruszyła zbiórka środków, ruszy też wyjątkowy peleton, który przejedzie dla dziewczyn pojedzie z Częstochowy do Gdańska.

1 czerwca Rita i Kasia zmierzały na miejsce kolarskiej zbiórki. W pewnym momencie na szosie w Wilkowicach samochód jadący z naprzeciwka zjechał na drugi pas i potrącił zawodniczki - wypadek był dramatyczny w skutkach, bo obie dziewczyny do dziś znajdują się w ciężkim stanie w szpitalu w Sosnowcu oraz Bielsku-Białej. Ten wypadek nie tylko zjednoczył środowisko kolarskie w chęci pomocy dziewczynom i ich rodzinom, ale i rozpoczął dyskusję - w jaki sposób możemy poprawić nasze bezpieczeństwo na drogach? Przecież na miejscu dziewczyn mógł być każdy z nas.

Ruszyła zbiórka środków, która przekazana zostanie na leczenie oraz rehabilitację Kasi oraz Rity - łapcie link do niej - gorąco zachęcamy do wzięcia udziału: pomagam.pl/kasia_rita

Peleton przejedzie Polskę dla dziewczyn!

11 lipca (o godzinie 5 rano) z Fabryki Rowerów w Częstochowie ruszy wyjątkowy peleton, który po pokonaniu około 470 km finiszować będzie w sklepie DRE Rowery w Gdańsku. W Częstochowie na starcie stanie m.in. szosowy team Fabryka Rowerów, Przemysław Niemiec, Kasia Solus-Miśkowicz i Ministra Kolarstwa. Następnie do peletonu dołączą zawodowi kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski. Bliżej Gdańska do grupy dołączą się kolarze z Trójmiasta - Jakub Krzyżak – Xtrainer, trener Rity – Michał Bogdziewicz oraz Łukasz Derheld z DRE Rowery.

Ten wyjątkowy przejazd ma kilka zadań - po pierwsze to propagowanie wspomnianej powyżej akcji pomocy. Po drugie poprzez akcję promowane ma być bezpieczeństwo kolarzy na drodze, zwrócenie uwagi, że dla nas również jest tam miejsce, zwrócenie uwagi kierowców na nas rowerzystów. W końcu - uświadomienie wszystkich, że kolarz to także syn / córka, tata / mama, dziadek, babcia... Każdy z nas - i każdy chce dojechać bezpiecznie do domu.

Cały przejaz wpierać będzie Wojciech Kluk z częstochowskiej Fabryki Rowerów - zapewni on peletonowi techniczną obsługę oraz obstawę w formie busa, na pokładzie którego znajdzie się też znany Irek Bieleninik - poprowadzi on relację na żywo, podczas której nie tylko mówić będzie o tym, co dzieje się na trasie, ale poruszy wspomniane dobre praktyki na drodze.

 

Pamiętajcie - akcja trwa i każdy może wziąć w niej udział!

  • Udostępniajcie i mówice o zbiórce!
  • Możecie wspomóc akcję wpłatą (tu można dokonać wpłat: pomagam.pl/kasia_rita)
  • Kibicujcie i wspierajcie kolarzy na trasie
  • #strongrittandkate #razem do celu!

 

 

 

Podobne artykuły