Udane starty kolarzy JBG2

Adrian Brzózka (JBG-2 Team) został zwycięzcą wyścigu corss country w Rudzie Śląskiej rozegranego w ubiegłą niedzielę.

W niedzielę został rozegrany już po raz kolejny wyścig XC o Mistrzostwo Rudy Śląskiej. Zawody były znakomitą formą ostatniego przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Polski w maratonie. Na dobrze znanej, szybkiej trasie dominowali kolarze JBG2 Professional MTB Team. Adrian Brzózka i Kornel Osicki od początku narzucili ostre tempo, uzyskując szybko sporą przewagę nad kolejnymi zawodnikami i jako pierwsi zameldowali się na mecie. Zwycięzcą został Brzózka, przed Osickim. 7. miejsce w elicie zajął inny kolarz tej ekipy, startujący na co dzień w kategorii masters, Jacek Brzózka.

Z kolei, Tomasz Drożdż (JBG2 Professional MTB Team) zajął 35. miejsce podczas Pucharu Świata w maratonie MTB. Tym razem włoski kurort Moena gościł najlepszych maratończyków, gdzie został rozegrany Puchar Świata w maratonie XCM. Organizatorzy przygotowali zawodnikom do pokonania 64km i 2760m przewyższenia, na stosunkowo prostej technicznie trasie. Zwycięzcy, którym został Jaime Yesid Chia Amaya z Kolumbii, pokonanie całego dystansu zajęło 3h 09min. Tomasz Drożdż, który wywalczył podczas ostatniej już edycji przepustkę na Mistrzostwa Świata (przyp. 13. miejsce w Graz), ukończył zmagania na 35. miejscu.