Mazovia w Ciechanowie

Mazovia MTB Marathon #13 (09.09.2012, Ciechanów)

Powrót cyklu Merida Mazovia MTB Marathon na Mazowsze okazał się słoneczny, a zawodnicy mogli cieszyć się dobrą pogodą. Na starcie wyścigu w Ciechanowie stanęło ponad 1100 osób.

Trasa była typowo mazowiecka czyli bez większych przewyższeń, sporo piachu , ale także sporo zakrętów i wąskich odcinków wymagających koncentracji. Piękny finisz w wyjątkowej scenerii pod Zamkiem Książąt Mazowieckich.

Trzynasta edycja szczęśliwa była dla Agnieszki Sikory, Mai Busmy oraz Anny Ostrowskiej. W takiej kolejności Panie zajęły pierwsze trzy miejsca na głównym, mającym ponad 70 km dystansie Giga. Wśród Panów na tym dystansie triumfował Paweł Kowalkowski z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn, za nim Radosław Gołębiewski z TTC Jade Toruń, trzeci Artur Mioduszewski z Retro Mbike Team. Na krótszym o około 20 km dystansie Mega niepokonany okazał się Patryk Piasecki z Renault Eco2 Team , który na swoim koncie ma zwycięstwa w sześciu tegorocznych edycjach. Na pozycji drugiej uplasował się Bartosz Naczk z Algida Centrum Rowerowe Olsztyn, natomiast na trzeciej Bartek Borowicz z APS Polska.

Wśród kategorii Junior na dystansie Fit zwyciężył Patryk Kaczmar z UKK BDC Huragan Wołomin wyprzedzając Pawła Nienałtowskiego z z BSA Pro Tour. Wśród kobiet Juniorek pierwsze miejsce zajęła Agata Patalon z GKL- Aga Team.

Premię Auto Land XIII etapu jako pierwszy przekroczył Artur Mioduszewski i na chwilę obecną prowadzi w tej klasyfikacji generalnej z 165 punktami na koncie. Wśród kobiet po raz kolejny premię zdobyła Agnieszka Sikora i ma prawie 50 punktów przewagi nad rywalkami.

Do końca sezonu pozostały dwie edycje , 23 września XIV etap w Rawie Mazowieckiej, 7 października Finał w Nowym Dworze Mazowieckim.