Reprezentacja Polski na Tour de Pologne

69. Tour de Pologne (10-16.07.2012, UCI World Tour, Polska)

Drukuj

Selekcjoner Piotr Wadecki podał ośmioosobowy skład Reprezentacji Polski, na zbliżający się wielkimi krokami 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Liderem będzie Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice oraz Bartosz Huzarski z Team NetApp. <br />

Selekcjoner Piotr Wadecki podał ośmioosobowy skład Reprezentacji Polski, na zbliżający się wielkimi krokami 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Liderem będzie Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice oraz Bartosz Huzarski z Team NetApp.
W przeciwieństwie do ubiegłego roku Reprezentacja Polski składać się będzie z zawodników doświadczonych i najmocniejszych na obecną chwilę zdaniem Piotra Wadeckiego. Aż czterech kolarzy w składzie to podopieczni selekcjonera z CCC Polsat Polkowice. Niekwestionowanym liderem jest Marek Rutkiewicz, a z zespołu CCC - oprócz niego - pojadą również: Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Bartłomiej Matysiak.

Z ekipy Team BGŻ na Tour de Pologne pojadą: Łukasz Bodnar i Paweł Cieślik. Zespół BDC MarcPol reprezentować będzie Damian Walczak, natomiast jedynakiem z zagranicznego teamu jest Bartosz Huzarski.

Przypomnijmy, że ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana w roku 2003. Ostatnie etapowe zwycięstwo wywalczył Marek Rutkiewicz w 2004 roku.