Grundman: Matysiak i Witecki

Memoriał im. Józefa Grundmana i Jerzego Wizowskiego 2.12 (16-17.06.2012, BGŻ Pro Liga), II etap, Głogów - Grębocice 134,5 km

Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) wygrał drugi, ostatni etap Memoriału J.Grundmanna i J.Wizowskiego. W klasyfikacji końcowej triumfował Mariusz Witecki (BGŻ Team).

Słoneczna pogoda również w drugim dniu towarzyszyła kolarzom na trasie rozgrywanego na Dolnym Śląsku wyścigu.

Tym razem, pomimo licznych akcji zaczpenych, na kresce zameldował się niemal cały peleton. Skutecznym finiszem z grupy ok. 60 kolarzy popisał się Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Drugie miejsce zajął drugi z pomarańczowych, Grzegorz Stępniak. Ostatnim miejscem na podium musiał zadowolić się Tomasz Smoleń (Bank BGŻ).

W klasyfikacji generalnej triumfował Mariusz Witecki (BGŻ Team). Na drugim miejscu uplasował się Mieszko Bulik (Chrobry Felt Głogów), który jednocześnie zwyciężył w klasyfikacji kolarzy do 23 lat. Trzeci był Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice). Wczorajszy lider, Milan Kadlec (ASC Dukla Praha) spadł na 4. miejsce. Podczas etapu zdecydował się na pilnowanie pozycji Dariusza Batka (wczoraj zajął 2. miejsce za Czechem), co okazało się taktyką błędną. O kolejności w klasyfikacji generalnej zadecydowała bowiem suma miejsc na obu etapach.

Wyścig zaliczany był do klasyfikacji cyklu BGŻ ProLigi, której liderem pozostał Marek Rutkiewicz z CCC Polsat Polkowice.