B-K: Cieślik, Radosz i Michajłow

20. Bałtyk-Karkonosze (20-26.05.2012, BGŻ Pro Liga), VII etap - ITT Okraj 11,6km, VIII Etap - Kowary-Karpacz 81,9km

Paweł Cieślik (Bank BGŻ) wygrał czasówkę na przełęcz Okraj, a Robert Radosz (BDC MarcPol) był pierwszy na ostatnim etapie wyscigu. W klasyfikacji generalnej triumf odniósł Nikołaj Michajłow (CCC Polsat Polkowice).

Przed południem kolarze ścigali się w indywidualnej jeździe na czas pod górę z Karpacza na przełęcz Okraj. Dystans 11,6km prowadził po nachylonej na ok. 5% szosie, co było popisem dla najlepszych górali. Czasówkę wygrał Paweł Cieślik z teamu Bank BGŻ i to on wyruszył na trasę ostatniego etapu w koszulce lidera. Do czołówki awansowali po przedpołudniowej próbie drugi na mecie Marek Rutkiewicz i trzeci - Michajłow (obaj CCC Polsat Polkowice).

Po południu miał miejsce ostatni etap wyścigu z Kowar do Karpacza o długości 81,9km. Na trasie znajdowało się kilka premii górskich, z czego finałowy podjazd stanowił słynny Orlinek, znany doskonale z tras Tour de Pologne. Najlepszy na jego szczycie okazał się doświadczony Robert Radosz (BDC MarcPol), który pokonał Nikołaja Michajłowa (CCC Polsat Polkowice) i Błażeja Janiaczyka (Bank BGŻ).

Pomimo zwycięstwa na ostatnim etapie Radosz nie uzyskał zwycięstwa w generalce, ale zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Triumf w generalce odniósł zawodnik Pomarańczowych, Bułgar Nikołaj Michajłow, który wykazał się wspaniałą jazdą w porannej czasówce górskiej (zajął tam trzecie miejsce) i na ostatnim etapie wyścigu.

Marek Rutkiewicz pozostał liderem BGŻ ProLigi po pięciu tegorocznych imprezach i dzięki punktom za drugie miejsce w generalnej klasyfikacji i na metach etapów powiększył przewagę nad rywalami. W połowie czerwca odbędą się kolejne wyścigi tego cyklu - Memoriał J.Grundmana i J.Wizowskiego.