MWG: Kryterium dla Matysiaka

50. Małopolski Wyścig Górski (09-12.05.2012, BGŻ Pro Liga), kryterium w Krakowie, 39,9km

Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa wygrał Bartłomiej Matysiak z CCC Polsat Polkowice. Kolejne miejsca na podium zajęli kolarze BDC Marcpol Team - Dariusz Rudnicki i Robert Radosz.

Jak co roku również i tym razem inauguracyjne kryterium 50. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozgrywane było na malowniczym rynku krakowskim. Wytyczona wokół centrum królewskiego miasta trasa liczyła sobie łącznie 39,9km. Kolarze mieli do pokonania 52 okrążenia.

Pierwsze skrzypce na krakowskim rynku odgrywali kolarze BDC Marcpol Team i CCC Polsat Polkowice. Rywalizacja pomiędzy ich najsilniejszymi dzisiaj reprezentantami - Matysiakiem i Rudnickim - przebiegała dość wyrównanie. Ostatecznie zwyciężył reprezentant pomarańczowych wyprzedzając o 5 punktów Rudnickiego. Najlepszym orlikiem został Niemiec Nico Heslisch (LKT Team Brandenburg).

- Trasa na Rynku w Krakowie jest bardzo trudna. Jest tu ślisko i trzeba bardzo uważać. Będziemy się starać, aby nasza grupa tę koszulkę lidera, którą dziś ja zdobyłem, utrzymała do końca wyścigu - powiedział triumfator krakowskiego kryterium.

Jutro na kolarzy czeka 153-kilometrowy etap z Niepołomic do Miechowa, na którym znajdują się trzy premie lotne Tauron i jedna górska CCC.

Z 96 startujących zawodników rywalizację ukończyło 9 kolarzy. Wyniki kryterium nie są wliczane do klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego, ale Matysiak do pierwszego etapu wystartuje w żółtej koszulce lidera.