Herba pobił w Dubaju Rekord Świata

Drukuj

W godzinę, 13 minut i 41 sekund Krystian Herba pokonał rowerem aż 2040 schodów najwyższego na świecie hotelu Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju.<br />

W godzinę, 13 minut i 41 sekund Krystian Herba pokonał rowerem aż 2040 schodów najwyższego na świecie hotelu Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju.
Sportowiec wystartował o godz. 11 miejscowego czasu (w Polsce była 8). Najpierw wyskoczył na 23. piętro, zjechał windą techniczną w dół - ani razu przy tym się nie podpierając - i od nowa rozpoczął skakanie, aby zaliczyć jak najwięcej schodów 68-piętrowego drapacza chmur.

- Godzina, 13 minut i 41 sekund to bardzo dobry czas, bo spodziewałem się, że zajmie mi to ok. 1,5 godz. – cieszył się na mecie Krystian Herba. - Na klatce schodowej było bardzo gorąco, mimo, iż jest na niej zamontowana klimatyzacja, ale wszystko układało się świetnie. Starałem się utrzymywać tempo w okolicach 50 sekund na piętro.

Kilka ostatnich pokonał dużo szybciej. - Miałem jeszcze zapas energii - śmieje się Krystian, który na mecie tradycyjnie zrobił salto przez kierownicę, czym wprawił w zachwyt tłumy arabskich dziennikarzy, Adama Krzymowskiego, ambasadora Polski w Dubaju, szefów hotelu i liczną grupę Polaków, która przyszła kibicować rodakowi. Wkrótce pełna relacja i fotogaleria z bicia rekordu przez Krystiana. Sukces Krystiana Herby zbiegł się z 2-leciem istnienia hotelu Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju, który także jest wpisany do księgi rekordów Guinessa.