Udany start Konwy

Drukuj

Bardzo udanie rozpoczął tegoroczny sezon przełajowy Marek Konwa. Kolarz Milka Trek MTB Racing Team triumfował zarówno w Zielonej Górze jak i Zwierzynie oraz Strzelcach Krajeńskich podczas weekendowych wyścigów przełajowych.

Bardzo udanie rozpoczął tegoroczny sezon przełajowy Marek Konwa. Kolarz Milka Trek MTB Racing Team triumfował zarówno w Zielonej Górze jak i Zwierzynie oraz Strzelcach Krajeńskich podczas weekendowych wyścigów przełajowych. Dla Konwy był to pierwszy start w przełajach w tym sezonie. Wcześniej nasz najlepszy młodzieżowiec zapowiadał, że raczej nie będzie startował zimą, jednak potem zmienił zdanie, tłumacząc, że start w kilku imprezach pomoże mu lepiej przygotować się do sezonu olimpijskiego.

Konwa rozpoczął od piątkowego zwycięstwa w czwartej edycji Pucharu Polski w tym sezonie. startujący po raz pierwszy w przełajach kolarz Milka Trek był jednym z zawodników, którzy nadawali ton rywalizacji. Przez większą część wyścigu na czele jechali Marek Cichosz (Legia Felt), Andrzej Kaiser (Corratec Team) i właśnie Konwa, zmieniając się na prowadzeniu.

Dopiero pod sam koniec Konwa mocniej nacisnął na pedały, odjeżdżając rywalom. Przez dwa ostatnie okrążenia zbudował bezpieczną przewagę, którą wypracował do mety. Ponad 20 sekund za nim finiszował Cichosz, a trzeci, kolejne 2 sekundy dalej był Kaiser. Konwa został też zwycięzcą klasyfikacji młodzieżowej, o prawie trzy minuty wyprzedzając Bartosza Pilisa (MGLKS Błękitni Mexller Sokpol). Trzecie miejsce w kategorii do lat 23 zajął Patryk Kostecki (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny).

W sobotę i w niedzielę w Zwierzynie i Strzelcach Krajeńskich kolejność na mecie była identyczna, choć w sobotę Konwa zaatakował już na początku, a w niedzielę zwycięzca musiał zmagać się z problemami technicznymi i dopiero w drugiej części wyścigu zdołał odjechać rywalom. Za jego plecami ponownie meldowali się Cichosz i Kaiser.

W Zwierzynie na podium kategorii do lat 23 oprócz Konwy stanęli także Pilis i Wojciech Herba (Corratec Team). W niedzielę, z kolei, drugie miejsce wśród orlików zajął Sebastian Młyński (Cartusia Kartuzy), a trzeci znów był Herba.

Do udanych ten weekend zaliczą także Magdalena Pyrgies (GK Gliwice Merida) i Olga Wasiuk (LUKK Ełk. Ta pierwsza triumfowała dwukrotnie, w Zielonej Górze i Zwierzynie, natomiast Wasiuk była najszybsza w Strzelcach Krajeńskich.

Zdjęcia wkrótce.

Wyniki:
11.11.2011, Zielona Góra – IV edycja Puchar Polski. Przełajowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta, Zielona Góra:

Elita/*U23:
1. * Marek Konwa (Milka Trek MTB Racing Team) 46.30
2. Marek Cichosz (Legia Felt) 46.54
3. Andrzej Kaiser (Corratec Team) 46.57
4. * Bartosz Pilis (MGLKS Błękitni Mexller Sokpol) 49.26
5. Krzysztof Krzywy (Corratec Team) 49.50
6. * Patryk Kostecki (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny) 49.50
7. * Mateusz Chmurzewski (MGLKS Błękitni Mexller Sokpol) 50.56
8. * Piotr Antkowiak (Legia Felt) 51.00
9. * Wojciech Herba (Corratec) 52.13
10. * Kamil Wołkowicz (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 53.10

Junior:
1. Michał Paluta (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 42.45
2. Patryk Stosz (UKS Stobrawa Kluczbork) 43.19
3. Wojciech Szyniec (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 43.53
4. Bartosz Mikler (MLUKS Victoria Jarocin) 44.53
5. Mateusz Grabis (GK Zagłębie Sosnowiec) 45.06

Junior młodszy:
1. Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów) 31.20
2. Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie) 32.56
3. Łukasz Mański (MLKS Baszta Bytów) 33.34

Elita kobiet/*U23/#Juniorka:
1. Magdalena Pyrgies (GK Gliwice Merida) 37.02
2. Olga Wasiuk (LUKK Ełk) 37.18
3. Magdalena Hałajczak (Corratec Team) 37.48
4. Dorota Warczyk (LKK START Tomaszów Mazowiecki) 38.02
5. # Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek) 39.01
6. * Aleksandra Bycka (Trasa Bizon Zielona Góra) 40.40
7. # Alicja Pyrgies (GK Gliwice Merida) 40.52
8. # Malwina Nieradka (LKS Trasa Zielona Góra) 42.00
9. # Aleksandra Żabierek (LKS Orlęta Gorzów Wielkopolski) 44.20
10. # Aleksandra Kubica (GK Gliwice Merida) – 1 okrążenie

Pełne wyniki wkrótce.