Poland Bike XC

Poland Bike XC (25.09.2011, Warszawa)

Drukuj

Poland Bike nie zwalnia tempa. W przerwie między maratonami odbyły się kolarskie zawody w formule XC. Na warszawskich Stegnach został rozegrany I Mokotowski Cross Rowerowy Poland Bike XC o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów.  

Poland Bike nie zwalnia tempa. W przerwie między maratonami odbyły się kolarskie zawody w formule XC. Na warszawskich Stegnach został rozegrany I Mokotowski Cross Rowerowy Poland Bike XC o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów.  Na wytyczonej rundzie wokół Toru Łyżwiarskiego „Stegny” przy przepięknej, słonecznej pogodzie ścigały się dzieci, młodzież i dorośli na rowerach górskich. Każdy wyścig był niezwykle emocjonujący i obfitował w pasjonujące finisze.

W wyścigu głównym (16 km) było do pokonania 8 rund. Najszybszy okazał się Paweł Baranek (Mbike Team Marathon), przed Markiem Długołęckim (Northec Armexim) i Jarosławem Roszkowskim (Świat Rowerów Racing Team). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Dominika Rembelska (AGR Welodrom) wyprzedzając Monikę Lembke z Sochaczewa i Bożenę Białek z Jasienicy.


- Świetna runda. Zróżnicowana i dość techniczna. Jestem miło zaskoczony, bo nie sądziłem, że w tym miejscu można wyznaczyć tak ciekawą trasę – ocenił na mecie zwycięzca Poland Bike XC Paweł Baranek, pochodzący z Mrągowa jeden z najlepszych kolarzy górskich w Polsce. – To była dobra promocja kolarstwa górskiego w Warszawie. Oby więcej takich imprez w stolicy.


Kolejne kolarskie emocje już w sobotę 1 października w Płocku, gdzie zostanie rozegrany przedostatni XII etap Poland Bike Marathon. Tydzień później, w sobotę 8 października na miłośników dwóch kółek czeka Super-Etap Poland Bike Marathon w Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Wawrze, a dzień potem w niedzielę, 9 października - finałowy XIII etap tegorocznego cyklu Poland Bike Marathon w Legionowie.

Więcej na www.polandbike.pl