Finał Mazovii w Toruniu

Mazovia MTB Marathon #13 (24.09.2011, Toruń)

W ostatni weekend, 24.09 br. na Motoarenie w Toruniu, odbył się Wielki Finał Mazovia MTB Marathon. Na starcie stanęło 848 zawodników z różnych stron kraju, rywalizujących na czterech dystansach.

W ostatni weekend, 24.09 br. na Motoarenie w Toruniu, odbył się Wielki Finał Mazovia MTB Marathon. Na starcie stanęło 848 zawodników z różnych stron kraju, rywalizujących na czterech dystansach. Sobota w Toruniu przywitała zawodników słońcem. Temperatura na starcie rosła z każdą minutą - nie tylko ze względu na warunki pogodowe, lecz również ze względu na emocje udzielające się miłośnikom kolarstwa terenowego. Motoarena, na której do tej pory odbywały się głównie zawody żużlowe, okazała się idealnym miejscem na zakończenie owocnego sezonu cyklu maratonów Mazovia MTB.

Dystans Fit (28 km), charakteryzujący się zmiennością podłoża oraz dużą ilością zakrętów, najszybciej pokonała Justyna Zawistowska. W klasyfikacji generalnej panów zwyciężył Piotr Truszczyński.

Trasa dystansu Mega (52 km) obfitowała w wiele sekcji single-tracków. Z ich pokonaniem najlepiej poradziła sobie Maja Busma (BSA Pro Tour), uzyskując czas 2 godziny, 13 minut i 56 sekund. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Olga Niewiarowska (Kross Racing Team), a trzecia była Bogna Kordowicz (Świat Rowerów Racing Team). Najlepszy w rywalizacji mężczyzn, Maciej Siedlecki z Subaru Trek Gdynia, na pokonanie tego dystansu potrzebował godziny, 51 minut i 3 sekund, minimalnie wyprzedzając Daniela Peplę (Kliwer Bike Team).

Na koronnym dystansie maratonu - Giga (70 km) - najlepszy czas wśród kobiet uzyskała Agnieszka Zych (BSA Pro Tour). Z czasem 2 godziny, 47 minut i 10 sekund na metę dotarł Paweł Baranek (MBike Team Marathon), który po raz kolejny stoczył zacięty bój o zwycięstwo z Radosławem Rękawkiem (Kross Racing Team). Podium wyścigu mężczyzn uzupełnił Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła ekipa Kliwer Bike Team, a w klasyfikacji rodzinnej - Majewscy, w składzie: Tomasz, Oliwia i Kamil.