Kolejne wyzwanie Krystiana Herby

Drukuj

48 pięter i 816 schodów to kolejne ze wspinaczkowych wyzwań Krystiana. Polski zawodnik zmierzy się ze znajdującym się w Wiedniu Millennium Tower 2 października 2010r. <br />

48 pięter i 816 schodów to kolejne ze wspinaczkowych wyzwań Krystiana. Polski zawodnik zmierzy się ze znajdującym się w Wiedniu Millennium Tower 2 października 2010r.
Krystian ma już na swoim koncie 3 polskie drapacze chmur. 26 maja 2009r. w czasie 19min 15s zdobył Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (najwyższy budynek w Polsce), 2 lutego 2010r. w czasie 26 min 9s pokonał trzeci co do wysokości hotel w Europie – 44 piętrowy InterContinental. Kolejnym wyzwaniem zawodnika był katowicki Altus. Pokonanie 46 pięter zajęło Krystianowi 23 min 53s.

Krystian Herba dał się poznać szerszej publiczności występując w telewizyjnym programie Mam talent, w którym zaczarował publiczność swoim występem zainspirowanym filmem Pulp Fiction. W trakcie swojej szesnastoletniej kariery sportowej oraz dziesięcioletniej kariery w barwach kadry narodowej ok. 70 razy stawał na podium zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych, ma na swoim koncie 5 medali mistrzostw Polski.

Największym sportowym marzeniem Krystiana jest zdobycie skacząc rowerem po schodach najwyższego budynku na świecie –Burj Khalifa w Dubaju. Zanim jednak to uczyni chce pokonać najwyższe wieżowce w Europie, USA oraz Chinach. Obserwując jego determinację oraz upór i konsekwencje w dążeniu do celu można się spodziewać, że to marzenie się spełni.

W realizacji projektów Krystiana wspiera Romet – największy w Polsce producent rowerów i skuterów i motocykli.