Batek najszybszy w Krakowie

Eska Bike Maraton #7 (01.08.2010, Kraków)

Dariusz Batek wygrał rozegrany w Krakowie Eska Bike Maraton. Kolarz CCC Polsat na dystansie Giga wyprzedził Bogdana Czarnotę z Kross Racing Team i Dariusza Porośa (MTB Votum Team Wrocław).<br />

Wyścig w Krakowie był siódmym już z kolei z serii Eska Bike Maraton, podczas którego na starcie stanęło prawie 1000 uczestników, startujących na dystansach Giga, Mega i Haro. Ze względu na lokalne podtopienia trasa wyścigu została nieco zmieniona, jednak nie wpłynęło to na trudność wyścigu.

Zdecydowanym zwycięzcą dystansu Giga, liczącego 83km, został Dariusz Batek, który pojawił się na trasach MTB po krótkiej nieobecności. Kolarz CCC Polsat większość wyścigu przejechał samotnie na czele, powiększając z kolejnymi kilometrami przewagę. Gonił go Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), jednak tego dnia na kolarza CCC nie było mocnych. Batek linię mety minął ponad 5 minut przed Czarnotą i aż 17 minut przed Dariuszem Porosiem z MTB Votum Team Wrocław.

Co nie udało się ekipie Krossa na dystansie Giga, udało się na krótszym dystansie Mega, gdzie najszybszy był Mateusz Zoń. On także na mecie wypracował sobie zdecydowaną i bezpieczną przewagę. W pierwszej fazie jechał mając prawie trzy minuty przewagi nad Dominikiem Grządzielem (Tines Bikeholicy Team), jednak na mecie urosła ona do ośmiu minut. Michał Kucewicz zajął trzecie miejsce, tracąc do Grządziela 40 sekund. Tuż za podium zameldował się kolejny kolarz Krossa, Kacper Kozioł.

Magdalena Hałajczak (Shimano) wygrała rywalizację pań na dystansie Giga. Za plecami zostawiła dwie zawodniczki Kellys PGNiG Team Tarnów – Katarzynę Polakowską i Katarzynę Galewicz – nad którymi osiągnęła ponad pięć minut przewagi. Na dystansie Mega po raz kolejny najszybsza okazała się Iga Birecka (Corratec SR Suntour). Zwycięstwo nie przyszło jej łatwo, gdyż mocno naciskała na nią Joanna Czerwińska (Pro Dealer Świat Roweru Welda Team) która w końcówce odrabiała straty, lecz nie zdołała doścignąć rywalki. Podium uzupełniła Michalina Ziółkowska (CNR Team), finiszując ledwie 13 sekund za Czerwińską.

Najkrótszy dystans – Haro (23) – najszybciej pokonali Mateusz Kaciłowicz (Team Podgórzyn) i Karolina Kozela (Corratec SR Suntour).