Jacek Morajko w ''10'' rankingu UCI

Drukuj

Mistrz Polski Jacek Morajko - reprezentant narodowej kadry Polska-BGŻ na 67. Tour de Pologne UCI ProTour, zajmuje dziewiąte miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI Europe Tour.<br />

Mistrz Polski Jacek Morajko - reprezentant narodowej kadry Polska-BGŻ na 67. Tour de Pologne UCI ProTour, zajmuje dziewiąte miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI Europe Tour.
"UCI Europe Tour Ranking" jest klasyfikacją, obejmującą wszystkie wyścigi Europy, z wykluczeniem ProTour, gdzie kolarze z tzw. II i III dywizji muszą liczyć na zaproszenia organizatorów i nie mogą regularnie zdobywać tam punktów.

Pierwsze miejsce w rankingu dzierży Włoch Giovanni Visconti, który podobnie jak Morajko jest mistrzem swojego kraju ze startu wspólnego.
Morajko dzięki triumfowi w Małopolskim Wyścigu Górskim, Wyścigu "Solidarności" i Olimpijczyków oraz wspomnianych mistrzostwach Polski, awansował ze 148. miejsca na 9. pozycję i znalazł się w kadrze Piotra Wadeckiego na 67. Tour de Pologne.

W czołowej "100" znalazł się również Przemysław Niemiec z Miche, Bartosz Huzarski z ISD-Neri, którym kluby odmówiły możliwości startu w naszym narodowym Tourze.

W setce plasuje się także kolejny reprezentant Polski na TdP - Marek Rutkiewicz z Mróz ActiveJet. W zeszłorocznym Tourze zajął on 6. miejsce i w tym będzie liderem biało-czerwonych. W obecnym sezonie Rutkiewicz ma na swoim koncie kilka dobrych występów i zwycięstwo w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

W kadrze Piotra Wadeckiego znalazł się także wicemistrz Polski ze startu wspólnego z tego roku Mariusz Witecki (Mróz ActiveJet), a także Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) - trzeci kolarz tegorocznych „Grodów”.

Kadra Polska-BGŻ na 67. Tour de Pologne UCI ProTour: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Mariusz Witecki, Błażej Janiaczyk, Mateusz Taciak, Łukasz Bodnar, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak.

FOTO: Krzysztof Jot