Bike Adventure w Jeleniej Górze

Bike Adventure (2-4.07.2010, Jelenia Góra)

W niedzielę zakończył się 4 etapowy wyścig Bike Adventure. Zawodnicy przez trzy dni, przy znakomitej pogodzie, ścigali się po najpiękniejszych okolicach Jeleniej Góry.<br />

Pierwszym etapem tegorocznego Bike Adventure był niezwykle widowiskowy wjazd na Szrenicę (1362 m.n.p.m.). Mimo krótkiego dystansu ( 5 km ) na zawodników czeka aż 600 m przewyższenia. Etap ten padł łupem Adama Drahana (Jama Wałbrzych), któremu wjazd na szczyt zajął 27 minut i 49 sekund.

Drugi etap, liczący 51km maraton, wygrał także kolarz ekipy Jama Wałbrzych, Damian Blachnki, natomiast drugie miejsce zajął Drahan. Ci dwaj zawodnicy finiszowali z identycznym czasem, o trzy minuty szybszym niż Dariusz Poroś (MTB Votum Team Wrocław).

Poroś stanął na najwyższym stopniu podium podczas trzeciego etapu, rozgrywanego po maratonie wyścigu XC o długości 10km. O 10 sekund wyprzedził Drahana i o 19 Blachnika, jednak pozycje kolarzy Jama Wałbrzych były niezagrożone.

Na ostatnim etapie, o długości 61km, najlepszą trójkę wyścigu pogodził Roman Antczak (Formicki Bike), finiszując przed Blachnikiem i Drahanem, natomiast Poroś zajął na tym etapie czwarte miejsce.

W klasyfikacji generalnej Drahan o prawie 2 minuty wyprzedził Blachnika, natomiast trzeci na podium, Poroś, stracił do zwycięzcy ponad 7 minut.

Wśród Pań bezkonkurencyjną okazał się zawodniczka z Jeleniej Góry Votum Tem Ewa Duszyńska, którą tylko raz pobiła młoda zawodniczka KS Lechia Piechowice Karolina Cierluk podczas pierwszego etapu wjazdu na Szrenicę.