AZS MTB CUP 2010

Drukuj

24 kwietnia w Warszawie rusza AZS MTB CUP nowy cykl wyścigów XC, organizowany przez Akademicki Związek Sportowy. Od kilku dni prowadzone są już zapisy na poszczególne zawody.<br />

24 kwietnia w Warszawie rusza AZS MTB CUP – nowy cykl wyścigów XC, organizowany przez Akademicki Związek Sportowy. Od kilku dni prowadzone są już zapisy na poszczególne zawody.
Organizatorem cyklu jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Wrocławskiej ZOD w Jeleniej Górze, znany z czterokrotnej organizacji Akademickich Mistrzostw Polski w Przesiece. Podczas każde z edycji współorganizatorami będą także miejscowe Kluby AZS.

Mimo iż wyścigi organizowane są właśnie przez AZS’y, udział w nich może wziąć każdy, bez względu na wiek, czy przynależność klubową, choć członkowie AZS zwolnieni będą opłaty startowej. Już teraz na stronie www.mtb.azs.pl można dokonywać zapisów na wyścigi.

W ostatnich latach na krajowej arenie panowała lekka stagnacja w rywalizacji XC, spowodowana zapewne dynamicznym rozwojem maratonów MTB. Chcąc wypełnić tę lukę a jednocześnie rozwinąć kolarstwo akademickie opierając się na jego ogromnym potencjale, postanowiliśmy stworzyć nową jakość w polskim MTB – mówi organizator pucharu Grzegorz Miedziński.

W skład cyklu wejdzie sześć imprez, począwszy na kwietniowym wyścigu w Warszawie, a skończywszy na zawodach w Katowicach, 12 września. Impreza została wpisana do kalendarza imprez PZKol, toteż na starcie poszczególnych edycji spodziewać się można najlepszych kolarzy górskich w kraju, łącznie z kadrą Polski MTB, która zadeklarowała obecność na 1-2 edycjach.


Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach: „AZS” oraz „Open”, z podziałem na kategorie wiekowe zgodne z przepisami PZKol. Na każdej z sześciu edycji będzie losowany rower, zegarki sportowe, odzież kolarska i outdoorowa. W sumie pula nagród w całym cyklu to ponad 60 tysięcy złotych.


Kalendarz AZS MTB CUP 2010:
I edycja - 24 kwietnia (sobota) – Warszawa (Uniwersytet Warszawski)
II edycja - 8 maja (sobota) – Przesieka (Politechnika Wrocławska)
III edycja - 16 maja (niedziela) - Poznań (Politechnika Poznańska)
IV edycja - 19 czerwca (sobota) - Urszulin (Politechnika Lubelska)
V edycja - 28 sierpnia (sobota) – Cieszyn (Uniwersytet Śląski)
VI edycja - 12 września (niedziela) – Katowice (AWF Katowice)

FOTO: Organizator