Rekord Świata Krystiana Herby z Romet Bikes

Czas: 26 minut i 9 sekund; dystans: 44 piętra - 859 schodów

Drukuj

Warszawski InterContinental to najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter. Na znajdującą się 150 metrów nad ziemią, najwyższą 44 kondygnację prowadzi 859 schodów. <br />

Warszawski InterContinental to najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter. Na znajdującą się 150 metrów nad ziemią, najwyższą 44 kondygnację prowadzi 859 schodów.
Krystian Herba pokonał tą drogę w rekordowym czasie 26 minut i 9 sekund i tym samym został pierwszym Polakiem i drugim człowiekiem na świecie, który zdobył skacząc rowerem po schodach tak wysoki budynek. Razem ze swoim sponsorem firmą Arkus & Romet Group – Krystian planuje teraz bicie kolejnych rekordów.

Do wyczynu Krystian przygotowywał się w swoim rodzinnym Rzeszowie. Przez ponad 3 miesiące 3-4 razy w tygodniu miejscem jego treningowych zmagań była klatka schodowa 11 piętrowego wieżowca. Podczas każdego treningu pokonywał ją 7-10 razy. Krystian trenował również na siłowni oraz rowerze stacjonarnym. W trakcie treningów Krystiana dopingowali patrzący z niedowierzaniem sąsiedzi.

Największą trudnością całego wyczynu, prócz ogromnego wysiłku fizycznego, była konieczność utrzymania się na rowerze bez podpierania się nogami czy rękami. Skakanie utrudniały również błyski fleszy aparatów oraz przebiegający na wyższe kondygnacje dziennikarze i operatorzy kamer. Na narastające z każdym kolejnym piętrem zmęczenie nakładała się również rosnąca temperatura powietrza.

Na szczycie budynku Krystian otrzymał zasłużone brawa. Okupiony ogromnym wysiłkiem sukces, zawodnik nie kryjąc wzruszenia zadedykował swojemu tacie. Wydarzenie transmitowały na żywo największe ogólnopolskie stacje telewizyjne i radiowe.


Krystian Herba ma już na swoim koncie zdobycie najwyższego budynku w Polsce – 26 maja 2009 wskoczył na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Pokonanie 30 pięter czyli 780 schodów (114 metrów przewyższenia) zajęło mu wówczas 19 minut i 15 sekund. Osiągnięty czas był lepszy od poprzedniego rekordu o prawie 24 minuty. Rzeszowianin zachwycił również publiczność swoimi występami w programie Mam talent.

Krystian zapowiada, że kolejnym budynkiem na jego celowniku jest Wieża Eiffla w Paryżu oraz znajdujący się we Frankfurcie najwyższy budynek Unii Europejskiej, a w dalszej przyszłości Empire State Building w USA. Obserwując determinację i wolę walki Krystiana należy się spodziewać, że na podjęcie tych wyzwań nie będziemy musieli długo czekać.