Ekstremalna Szczawnica

Powerade MTB Marathon #4, Szczawnica 30.05.2009 r.

Pod znakiem błota, śniegu i malowniczych widoków na Tatry zakończyła się czwarta seria Powerade MTB Marathon w Szczawnicy. Na ciężkiej 70 kilometrowej trasie zwyciężył Bartosz Janowski.<br />

Na początku, przed startem około 500 uczestników z uśmiechem i z lekkim niedowierzaniem przyjmowało wiadomość podawaną przez komentatora o śniegu na trasie. Do tej pory śnieg przecież pojawiał się tylko w Karpaczu. Jednak zapowiedzi okazały się prawdziwe. W okolicach Radziejowej i Złomistego Wierchu miejscami zalegała 15 cm warstwa śniegu. Błoto dostawało się wszędzie, dlatego klocki hamulcowe znikały w błyskawicznym tempie. Po doświadczeniach z ubiegłego roku w Szczawnicy, niektórzy zawodnicy dobrze się przygotowali do tej ekstremy, zabierając na trasę zapasy klocków. Niektórzy potrafili zatrzymać się na trasie kilka razy aby je wymienić na nowe. Po maratonie każdy uczestnik spędził sporo czasu czekając na swoją kolej do mycia roweru. Do kolejnego startu w Złotym Stoku (20.06) pozostało jeszcze ponad 2 tygodnie czasu, akurat na regenerację... rowerów.

Na najdłuższym dystansie Giga, na którym było ponad 2600 m przewyższenia najlepiej poradził sobie Bartosz Janowski. Drugie miejsce zajął Pawła Wiendlocha, a trzecie Marcin Kasprzyk. Najszybszą kobietą na tym samych dystansie była Magda Balana. Dystans Mega wśród kobiet należał do Anny Sadowskiej z KTM bikeWorld.pl Women’s Racing Team. Rywalizację mężczyzn wygrał Paweł Urbańczyk przed Romanem Pietruszką i Michałem Jemioło.