Titus Polska 24 h na okrągło

02-03.08.2009, Białka Tatrzańska

<p align="justify">W Białce Tatrzańskiej odbyła się pierwsza edycja zawodów "Titus Polska 24h na okrągło". Na starcie tej ekstremalnej imprezy stanęło 23 zawodników, w tym 2 panie.</p>

O Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej walczyli w pięciu kategoriach - m.in Solo, Duo oraz Team.Oprócz czasu, przyszło im się zmagać z dośc wymagająca trasa, składająca się z pętli o długości 9,5km i przewyższeniu 400 metrów.

Zawodnikom na trasie towarzyszyła bardzo zmienna pogoda. Startowali przy bezchmurnym niebie i temperaturze 30 st. C., natomiast wieczorem temperatura zdecydowanie spadła i rozpętała się burza. Dodatkowo, jeden z piorunów uszkodził słupy oświetleniowe, co sprawiło, że uczestnicy jechali w ciemnościach, polegając jedynie na własnym oświetleniu. Nocne załamanie pogody nie wystraszyło ich jednak i po krótkich przerwach na odpoczynek zawodnicy dalej ruszali na trasę. Nad ranem pogoda poprawiła się i gdy zawodnicy o godzinie 12.00 dojeżdzali do mety znów świeciło słońce.

W tak trudnych warunkach najlepszy w klasyfikacji Solo Man okazał się Paweł Brudło, który w tym czasie pokonał 18 okrążeń, o 3 więcej niż jego najbliżsi rywale. Drugi był Dawid Branny, który przejechał 15 okrążeń, a o jego zwycięstwie nad trzecim w klasyfikacji, Wojciechem Chowańcem, zadecydował nieco krótszy czas, w jakim przejechał ten dystans. W kategorii Solo Woman zwyciężyła Barbara Chowaniec, która w ciągu 24 godzin pokonała 8 okrążeń.

W rywalizacji Duo Mix triumfowała drużyna Ala i As (Alicja Krawczun, Robert Kwiatkowski), którzy także pokonali 8 okrążeń. Kategorię Duo Man wygrał zespół Wolna Kompania, przed Fajniak MTB Team oraz drużyną Piwożłopy. Wśród drużyn najlepsza okazała się ekipa Dealerzy Dresów Gliwice Team, którzy pokonali 22 okrążenia.