Thule Cup 2008 w Chodzieży

Thule Cup 2008 #4 (25.05.2008, Chodzież)

W Chodzieży odbyła się kolejna, czwarta już edycja Thule Cup 2008. Na starcie stanęło prawie 140 zawodników, głównie z Wielkopolski.

W Chodzieży odbyła się kolejna, czwarta już edycja Thule Cup 2008. Na starcie stanęło prawie 140 zawodników, głównie z Wielkopolski.Trasa była dość szybka i pagórkowata i przy bezdeszczowej pogodzie zawodnicy dystans 23km (w kategorii elita) pokonali w naprawdę mocnym tempie.

Na starcie pojawił się Mariusz Gil, wielokrotny Mistrz Polski w przełajach, co zdecydowanie podniosło poziom rywalizacji w kategorii elity. Tempo, które narzucił od startu zdołał utrzymać jedynie Radosław Lonka i ci zawodnicy stoczyli ze sobą walkę o końcowe zwycięstwo, a lepszy na finiszu okazał się Lonka, zaledwie o sekundę. W kategorii Masters I rywalizację zdominowali zawodnicy Corratec Team. Pierwszy na metę wjechał Zbigniew Górski, a kilkadziesiąt sekund za nim jego kolega drużynowy Paweł Bober. W Masters II zwyciężył Roman Kołodziejczyk ,natomiast wyścig w kategorii Masters III wygrał Zdzisław Baran.