Zapowiedź: 7R CST Gdynia MTB Maraton 2021

Zobacz szczegóły dotyczące kolejnej edycji wyścigu 7R CST Gdynia MTB Maraton 2021, który planowany jest na 19 września

Drukuj
7R CST MTB Gdynia Maraton - Mistrzostwa Polski 2020 Michał Kuczyński

Przed rokiem ranga Mistrzostw Polski, a w tym roku wyścig klasy UCI C1 oraz Puchar Polski. W tym wszystkim oczywiście miejsce na ściganie amatorów. Znamy już dość sporo szczegółów 7R CST Gdynia MTB Maratonu, który wystartuje 19 września.

 

 

 

 

Zawodników lubiących i specjalizujących się w ściganiu w formule maratońskiej na pewno nie trzeba przekonywać, że wyścig rokrocznie organizowany w Gdyni należy do jednego z najciekawszych w kolarskim kalendarzu MTB. Przed rokiem na trójmiejskich trasach mieliśmy okazję oglądać walkę o tytuły mistrzów Polski w maratonie - i zresztą na naszym kanale po wyścigu przygotowaliśmy dla Was obszerną video-relację z tego wydarzenia. Żeby zaostrzyć sobie apetyt na zawody tegoroczne, polecamy Wam zacząć od zobaczenia, jak ściganie przebiegało przed rokiem.

 

Trasa

W sezonie 2021 zawody w Gdyni otrzymały rangę UCI C1 i będą także jedną z eliminacji Pucharu Polski w maratonie. Trasa w Gdyni została nieco zmodyfikowana i wydłużona - jedna runda liczyć będzie teraz 55 km. Jej charakter jednak nie zmieni się - nadal mowa tu o wielu interwałowych sekcjach (przede wszystkim w końcowej fazie pętli) i absolutnie nie można mówić o trasie płaskiej. Modyfikacja i wydłużenie trasy pozwoliło na dodanie co najmniej dwóch istotnych dla przebiegu rywalizacji podjazdów. Także osoby wybierające się do Gdyni po raz pierwszy powinny przygotować się na solidnie "górzysty" charakter trasy i obecność na niej także kilku bardziej stromych fragmentów. Efekt to ponad 2000 m przewyższenia na rundzie - czy ktoś jeszcze chce powiedzieć, że w Trójmieście jest płasko?

Rywalizacja i zapisy

19 września podczas imprezy w Gdyni ściganie toczyć będzie się na następujących dystansach:

  • Wyścig UCI i Puchar Polski XCM 110 km (2 pętle) lub 55 km (1 pętla) w zależności od kategorii
  • Wyścigi amatorskie: Giga 110 km (2 pętle), Mega 55 km (1 pętla), Gdynia Fun i Gravel 28 km

Zarówno w przypadku osób licencjonowanych i amatorów, zapisy znajdziecie pod tym linkiem: REJESTRACJA.

 

 

 

 

Ściganie dla całych rodzin

Kolarzy pewnie niespecjalnie trzeba przekonywać, że do Gdyni na wyścig wybrać się warto. Jeśli jednak jesteś też rodzicem, a Twoja pociecha również złapała kolarskiego bakcyla, to w Gdyni powinniście spędzić cały weekend - otóż dzień przed maratonem rozegrany zostanie także wyścig towarzyszący dla dzieci: MTB Gdynia Kids 2021. 18 września Gdyńskie Centrum Sportu przygotuje 3 warianty tras, które dostosowano do wieku i możliwości dzieci - idąc za tym dzieci do lat 6 ścigać będą się na dystansie 1,5 km i na trasie poprowadzonymi utwardzonymi drogami Gdyńskiego Forum Sportu. Dzieci z przedziału wiekowego 7 - 11 lat do pokonania będą miały dystans MEDIUM liczący 3 km. Ostatnia kategoria to dzieci w wieku od 12 do 16 lat - dystans tego rocznika to 5 km, a trasa częściowo poprowadzona została przez Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Zapisy do zawodów dla najmłodszych znajdziecie tu: REJESTRACJA (trwają do 30 sierpnia!).

 

Więcej bieżących informacji o zawodach znajdziecie na stronie imprezy: mtbgdyniamaraton.pl oraz na profilu facebookowym.