Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju - jak było?

MINI Sikora Enduro MTB Series otwarło sezon w Świeradowie-Zdroju - sprawdzamy, jak wypadła inauguracja!

Drukuj
Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju Enduro MTB Series

MINI Sikora Enduro MTB Series powróciło i otworzyło sezon swoich zawodów edycją w Świeradowie-Zdroju. Jak wyglądała impreza, która miała miejsce końcem czerwca? O tym opowiada nam główny twórca cyklu - Grzesiek Miedziński.

 

 

 

Bikeworld.pl: Opinie o imprezie bardzo dobre - czy jesteś zadowolony z inauguracji sezonu?

Grzegorz Miedziński: Tak. To były dobre zawody. Dociera do nas wiele pozytywnych informacji. Włożyliśmy w przygotowania wiele pracy i to od wielu miesięcy, gdyż zawody w Świeradowie miały odbyć się już w zeszłym roku. Dzięki temu mogliśmy dopracować wiele elementów a przede wszystkim trasę.

BW: Właśnie o trasie słyszymy najwięcej pozytywów. Co składa się na sukces na tym polu?

GM: Kilka czynników. Należy chyba zacząć od charakteru Gór Izerskich i ogólnie możliwości jakie w regionie Świeradowa-Zdroju daje nam natura. Drugi aspekt to bardzo dobra współpraca z Nadleśnictwem. Następnie lokalni riderzy - na czele z Maćkiem Bałą, zresztą uczestnikiem wielu naszych zawodów. Maciek zaproponował wiele wariantów tras już jesienią 2019. Od tego czasu wspólnymi siłami modyfikowaliśmy ich ostateczny przebieg. Finalne wersje Odcinków Specjalnych osiągnęliśmy mając do dyspozycji elektronarzędzia Makity - podkaszarka, piła i dmuchawy idealnie pomogły w wysprzątaniu tras. Tu także podziękowanie dla kilku osób z Pokojowego Patrolu oraz Dawida i Łukasza z mojej ekipy. Myślę że wiele osób podzieli opinię, że trasy były niezwykle ciekawe, różnorodne a przy tym dość bezpieczne.

 

 

 

 

BW: A jak został przyjęty pomysł z nową kategorią Hobby?

GM: Myślę, że całkiem dobrze. Świadczy o tym ilość zapisanych osób, które stanowiły ok 30%. W grupach Hobby startowały osoby które nie tylko miały swój debiut w zawodach enduro, ale także ci z naszych uczestników, którzy po prostu chcieli przejechać całe zawody i mieć do końca kontrolę - nie jechać już na dużym zmęczeniu. W końcu trasy enduro to nie tylko suma kilometrów i przewyższeń. To ciężka praca całego ciała na trudnych odcinkach zjazdowych. Myślę więc że to dobry kierunek i utrzymamy na pewno tę kategorię.

 

 
 

 

 

BW: Na koniec pytanie niezwykle ważne dla wielu zawodników co z 2 edycją? Czy i gdzie będziemy się ścigać?

GM: Ustalenia i rozmowy jeszcze trwają więc nie podam jeszcze lokalizacji. Niemniej datę już podaliśmy jakiś czas temu i mogę ją w pełni potwierdzić - druga edycja MINI Sikora Enduro MTB Series odbędzie się 2 października w... Małopolsce. Czyli zamkniemy sezon zawodów w Polsce.  Już teraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszam.

 

 

Bieżące informacje na temat Mini Sikora Enduro MTB Series znajdziecie na ich profilu facebookowym.