Jak wyglądało Doka Downhill City Tour 2021

Sprawdź, co mogliśmy zobaczyć podczas dwóch edycji Doka Downhill City Tour 2021!

Drukuj
Downhill City Tour 2021 Wojciech Ochocki

W tym sezonie odbyły się dwie edycje festiwalu rowerowego Doka Downhill City Tour – pierwsza w majówkę w Ustroniu, druga od 4 do 6 czerwca w Krynicy-Zdroju. Te weekendy były po brzegi wypełnione adrenaliną i energią zawodników!

Podczas obu edycji uczestnicy zmierzyli się z dyscyplinami urban downhill, downhill i pumptrack. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody w majówkę, w Ustroniu pojawiło się wiele osób. Urban downhill i klasyczny downhill były dosyć błotniste, jednak dla zawodników to tylko kolejne wyzwanie, któremu z przyjemnością stawili czoła. 

Pierwszego dnia odbyły się wyścigi urban downhill oraz whip contest. W zawodach wzięło udział ponad 120 osób rywalizujących w 6 kategoriach: junior, kobiety, hobby hardtail, hobby full, masters i elita. Najlepsze czasy zawodów zdobyli kolejno: Sławomir Łukasik, Tomáš Slavík i Sebastian Macura, natomiast whip contest wygrał Jakub Kantor.

 

 

 

 

Kolejny dzień festiwalu to rywalizacja na pumptracku. W parku przy amfiteatrze zawodnicy walczyli o każdą sekundę na modułowej konstrukcji Pump It. Tego dnia rowerzyści zostali podzieleni na 4 kategorie: juniorzy, juniorzy starsi, mężczyźni i kobiety. Tutaj najlepsi byli: Adam Komisaruk, Sławomir Łukasik i Jakub Kantor.

Ostatniego dnia zawodnicy ścigali się na zjazdowej trasie w Bike Parku na Palenicy. Najlepsze czasy zawodów zdobyli: Sławomir Łukasik, Damian Konstanty i Mateusz Kostusiak. 

 

 

 

 

W Krynicy pogoda bardziej dopisała – w piątek i niedzielę zawodnikom towarzyszyło niemal bezchmurne niebo. Pierwszego dnia odbyły się treningi w Bike Parku Słotwiny Arena oraz na pumptracku. 

W sobotę zorganizowany został urban downhill na Górze Parkowej. Niestety było deszczowo, więc zawodnicy często się ślizgali, jednak finalnie oceniali trasę pozytywnie. Najlepsze czasy zdobili kolejno: Damian Konstanty, Patryk Kwaśny i Kamil Kunrad.

 

 

 

 

Wieczorem tego dnia odbyły się jeszcze zawody na krynickim pumptracku. Chociaż ich przebieg był utrudniony przez deszcz, to ze zwiększoną ostrożnością uczestnicy ukończyli przejazdy. Najlepsze czasy zawodów tego wieczoru zdobyli: Kuba Wicher, Damian Konstanty i Wojtek Adamczyk. 

 

 

 

 

Ostatniego dnia zawodnicy mierzyli się na nowo powstałej, czerwonej trasie w Bike Parku Słotwiny Arena. Rywalizacja jak zawsze była niezwykle zacięta, a najlepsze czasy zawodów zdobyli: Damian Konstanty, Paweł Tyburski i Patryk Kwaśny. 

 

 
 

 

 

Chociaż to już wszystkie zaplanowane edycje Doka Downhill City Tour na ten sezon, to warto nadmienić, że wyniki z obu leśnych wyścigów wliczają się do generalki National Downhill League, w której skład wchodzą też wyniki z zawodów Hard Downhill League oraz Local Series of Downhill. 

Sprawdź relację: DH City Tour (Facebook)