Nadchodzi MINI Sikora Enduro MTB Series 2021

Zapowiedź inaugurującej edycji zawodów z serii MINI Sikora Enduro MTB Series (26 czerwca 2021)

Enduro MTB Series Mariusz Krzemiński

Po roku przerwy do kalendarza wszystkich miłośników kolarstwa górskiego w nieco bardziej ekstremalnym wydaniu powraca cykl Enduro MTB Series. Sezon 2021 przynosi m.in. nowego sponsora tytularnego, nową miejscówkę, ale i istotne zmiany w regulaminie.

 

KOMUNIKAT!

Finalnie zawody przełożono na termin rezerwowy - 26 czerwca 2021

 

 

 

Nie tylko dla ekspertów enduro

Organizatorzy Enduro MTB Series zawsze podkreślali, że ich zawody dedykowane są nie tylko kozakom techniki jazdy MTB, ale i szerszemu gronu miłośników kolarstwa górskiego. W sezonie 2021 zawodnicy mogą rejestrować się do dwóch różnych grup startowych: PRO lub Hobby. Różnica pomiędzy grupami zasadza się na tym, że zawodnicy ścigający się w PRO będą mieli do pokonania jeden odcinek specjalny więcej, niż zawodnicy z grupy Hobby - i mowa tu o tym najbardziej wymagającym i trudnym OeSie.

Chcemy organizować wyścigi dla możliwie szerokiego grona chętnych, zarówno tych, którzy posiadają już doświadczenie w enduro, mają odpowiedni sprzęt i umiejętności, oraz dla tych którzy dopiero stawiają „pierwsze kroki” i nie mieli dotychczas okazji uczestniczyć w tego typu rywalizacji. Taki podział daje – przynajmniej w założeniu – możliwość spełnienia oczekiwań co do poziomu trudności zarówno nowicjuszy jak i stałych bywalców zawodów MTB.

- prezycuje Grzegorz Miedziński - organizator zawodów.

W ramach obydwu grup będą takie same kategorie wiekowe i dodatkowe: czyli kobiety open i AZS, junior, elita, masters i AZS wśród mężczyzn. Dodatkowo przewidziano kategorie hardtail oraz e-bike, a do tego nie zabraknie klasyfikacji drużynowej. Impreza nadal będzie miała rangę Akademickiego Pucharu Polski.

Co jest znakiem rozpoznawczym zawodów Enduro MTB Series i dla wielu uczestników jest bardzo istotnym, zawody rozgrywane będą w formule „on sight” czyli bez wcześniejszej znajomości trasy.

 

 

 

 

Pierwsza edycja: 8-9 maja / Świeradów-Zdrój

Seria zawodów Grzegorza Miedzińskiego w Świeradowie-Zdroju gości po raz pierwszy, chociaż miłośnikom MTB tego miejsca przedstawiać nie trzeba. Nie tylko znajduje się tu jeden z najsłynniejszych kompleksów ścieżek MTB w Polsce, ale i sam Świeradów gościł już w swoim leśnym skrawku Gór Izerskich zawody enduro (w sezonie 2015 rywalizowano tu o tytuły mistrzów kraju w tej dyscyplinie).

8 maja zaplanowano wyścig, a na niedzielę 9 maja planowane są wycieczki z miejscowymi riderami, mini-wyścig dla dzieci, szkolenie techniki jazdy oraz możliwość jazdy próbnej i zapoznania się z atutami samochodów MINI. Baza zawodów ulokowana będzie w kompleksie Hotel & Spa Cottonina.

 

 

 

 

Co z epidemią?

Z uwagi na zmieniająca się sytuacją w kraju, organizatorzy mają alternatywny termin, czyli 26 czerwca.

Bardzo chcemy przeprowadzić te zawody, ale oczywiście w granicach rozsądku i prawa. Aktualnie zakładamy termin majowy, ale mamy możliwości ich przełożenia

mówi Grzegorz Miedziński.

Zapisy wystartowały 14 kwietnia, natomiast w przypadku konieczności zmiany terminu, osoby które dokonają rejestracji, ale nie będą mogły wystartować w nowym terminie, otrzymają zwrot wpisowego. Więcej informacji o imprezie w Świeradowie znajdziecie tu: Enduro MTB Series - Świeradów.

MINI Sikora sponsorem tytularnym Enduro MTB Series

Niezwykle ważnym elementem podczas każdych przygotowań i organizacji zawodów są pojazdy. Spotkania, wizje lokalne, wyznaczanie tras, transport sprzętu czy w końcu dostarczenie na trasy ekipy porządkowej i sprzętu pomiarowego wymaga niezawodnych samochodów. W tym roku organizatorom ułatwią to udostępnione przez sponsora tytularnego samochody MINI, głównie model Countryman z napędem ALL4 w wersji hybrydowej i benzynowej.

W uczestnikach zawodów enduro widzimy aktywnych sportowo, charakternych ludzi, fanów przygody, ceniących oryginalność i niezawodność, którzy między innymi dzięki tym cechom i oczekiwaniom, wpisują się idealnie w grupę fanów i posiadaczy MINI. Współpraca z organizatorami Enduro MTB Series stwarza okazję do wzajemnego poznania świata rowerów i świata motoryzacji. To także możliwość przetestowania naszych samochodów przez uczestników oraz ich bliskich podczas zawodów

– mówi Przemysław Brodka, MINI Brand Manager w Grupie Sikora. Na uczestników zawodów czeka kilka niespodzianek ze strony dealera MINI, o których napiszemy niebawem.

Pozostali partnerzy

Tradycyjnie już każdy z uczestników naszych zawodów otrzyma w pakiecie startowym kilka upominków. Będą to m.in. środki do prania i impregnacji odzież marki Nikwax, smary rowerowe od eLube, znany i lubiany uszczelniacz Trezado, zdrowa przekąska z orzechami i suszonymi owocami od Kresto, oraz napoje i batony Nutrend, którymi także zaopatrzymy Wasz bufet regeneracyjny w trakcie zawodów. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosujemy kilka bardzo fajnych nagród, wśród nich pancerny smartphone HAMMER Explorer.

A na koniec polecamy zakreślić w kalendarzu jeszcze 2-3 października, na kolejne spotkanie z MINI Sikora Enduro MTB Series...

Strona zawodów: enduromtbseries.pl

Facebook: Enduro MTB Series

Podobne artykuły