Doka Downhill City Tour w Krynicy–Zdrój!

W pierwszy weekend czerwca odbędzie się kolejna edycja widowiskowego festiwalu rowerowego. Zastrzyk adrenaliny, ekstremalna rywalizacja i widowiskowe popisy rowerzystów – to wszystko znajdziecie na tej imprezie.

Doka Downhill City Tour to cykl festiwali, podczas których zawodnicy walczą o każdą sekundę na zjazdowej trasie wyścigu. Od ubiegłego roku każda edycja trwa aż trzy dni, a na każdy z nich przewidziana jest inna konkurencja.

 

 

 

 

Tym razem w pierwszy dzień (czyli w piątek 4 czerwca) mała rozgrzewka – będzie można potrenować w Bike Parku Słotwiny Arena oraz na pumptracku. W sobotę coś specjalnego – urban downhill. Trasa zjazdu zostanie przeniesiona z gór do centru miasta, gdzie zawodnicy będą musieli stawić czoła schodom, bandom i skoczniom. Później czeka na nich jeszcze rywalizacja na pumptracku. A po wszystkim afterparty, na którym znajdzie się czas zarówno na integrację, jak i na tupnięcie nóżką. Wisienką na torcie będzie downhillowy zjazd we wspomnianym wcześniej Bike Parku.

 

 

 

 

Organizatorem zawodów jest Fundacja Kult, której członkowie są fanami kolarstwa a poprzez organizację eventów chcą się tą pasją dzielić z innymi. Dlatego właśnie od kilku lat organizowany jest festiwal Doka Downhill City Tour.

W wyścigach będzie można wystartować w kilku kategoriach: kobiety, junior, hobby hardtail, hobby full, masters i elita. A zapisać możecie się tutaj: race-timing.pl/pl/zawody/

Zabierajcie bliskich i wpadajcie do Krynicy – niezapomniana rowerowa atmosfera i mocne wrażenia gwarantowane!

Wydarzenie: Facebook
FB Fanpage: DH City Tour

 

Podobne artykuły