Maja Włoszczowska kolejny rok w KROSS

Drukuj
KROSS Racing Team

Maja Włoszczowska przedłużyła o kolejny rok kontrakt z KROSS Racing Team - to była w zasadzie formalność, biorąc pod uwagę przesunięte Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dziś oficjalnie doszło do przedłużenia kontraktu Mai Włoszczowskiej z ekipą KROSS Racing Team. Obie strony nie ukrywały zadowolenia z kolejnego roku współpracy:

Cieszę się, że będę kontynuować karierę w barwach Kross Racing Team. Naszym wspólnym celem były Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Naturalnym dla mnie jest, że mimo zmiany daty będziemy realizować ten cel wspólnie. Mamy świetny zespół i tworzymy zgraną drużynę, czuję się tu naprawdę komfortowo. Cieszę się, że ostatni rok w mojej karierze spędzę  w tym teamie jeżdżąc na bardzo dobrym, polskim rowerze

– mówi Maja Włoszczowska.

Zależało mi na przedłużeniu kontraktu z Mają Włoszczowską. Znam tę zawodniczkę od wielu lat. Współpracujemy od 2017 roku w ramach Kadry Narodowej a od 2018 w KRT i moim zdaniem ta współpraca układa się bardzo dobrze. Przez zawirowania w związku z COVID-19 i przesunięte Igrzyska Olimpijskie, nie wyobrażałem sobie zakończenia współpracy z najbardziej utytułowaną polską kolarką. Cały zespół jest zmotywowany i każdy w drużynie stara się najlepiej wykonywać swoje zadania i dążyć do celów wytyczonych na 2021

– Kornel Osicki, Team Manager Kross Racing Team. 

Maja Włoszczowska w trudnym dla wszystkich sezonie 2020 m.in. obroniła tytuł Mistrzyni Polski XCO, uplasowała się na 5. miejscu w rankingu UCI 2020, zajęła 8. miejsce na Mistrzostwach Świata XC, 7. lokatę na Mistrzostwach Europy XC i wywalczyła srebro podczas Mistrzostw Świata w maratonie MTB. 

Obecnie Maja Włoszczowska wraz z ekipą KRT (w tym z Ondrejem Cinkiem) trenują przed rozpoczęciem sezonu 2021 na Gran Canarii.