Rusza cykl Bike Atelier MTB Maraton 2020!

Zapowiedź cyklu amatorskich wyścigów kolarstwa górskiego - Bike Atelier MTB Maraton 2020, który rusza 19.07 w Ustroniu.

Drukuj

W najbliższą niedzielę startuje pierwszy w sezonie Bike Atelier MTB Maraton. Inaugurację cyklu zaplanowano w Ustroniu. BAM rozpocznie więc ,,koronawirusowy” sezon od wymagającej i soczystej górskiej trasy. Sprawdzamy, jakie jeszcze miejscówki czekają zawodników w sezonie 2020.

Sezon 2020 w przypadku każdego cyklu wyścigów rowerowych stał pod dużym znakiem zapytania. Zaistniała sytuacja epidemiczna pokrzyżowała plany organizatorów i zawodników. Tak naprawdę nikt nie był pewien kiedy i czy w ogóle uda się wystartować. W końcu udało się jednak doprowadzić do sytuacji, w której ruszyły wyścigi. Na przełomie czerwca i lipca odbyły się pierwsze imprezy w kraju. Z nową rzeczywistością sprawnie udało się też zmierzyć organizatorom cyklu Bike Atelier Maraton i już 19 lipca rusza cykl ich maratonów MTB. 

Pierwszy wyścig odbędzie się w Ustroniu i jak mówi sam organizator ,,nie ma chyba lepszego miejsca, żeby od razu zaliczyć naprawdę soczysty, górski wyścig. Równica, Czantoria, ale też słynne “piramidy” to jedne z wielu skojarzeń, jakie w pierwszej chwili pojawiają się w głowie, kiedy myślimy o Ustroniu”. Beskidzkie trasy otworzą sezon i pokażą, kto sumiennie trenował, a kto nieco zrzucił z treningowego tonu w trakcie rozwoju epidemii. 

 

 

W ramach zawodów wystartują tylko dwa dystanse: PRO i HOBBY, które za sprawą rządowych obostrzeń będą tak naprawdę odrębnymi wyścigami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w każdym weźmie udział maksymalnie 150 osób. Organizator naturalnie podkreśla, że całe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i reguł sanitarnych. 
Nowe będzie także miejsce Startu/Mety oraz miasteczka zawodów - tym razem Bike Atelier MTB Maraton stacjonuje na stadionie klubu KS Kuźnia Ustroń przy ulicy Sportowej.

Mimo ograniczeń i limitów uczestników cykl rusza, a radości z tego nie kryje ekipa BAM:

Bardzo się cieszymy, że w końcu startujemy. W reżimie sanitarnym, z ograniczeniami, ale lepiej w ten sposób niż w ogóle. Liczymy, że od sierpnia sytuacja się zmieni i będziemy mogli powrócić do normalnych zasad, obowiązujących w poprzednich sezonach. Jednak na razie przed nami maraton w Ustroniu, gdzie przetestujemy kryzysowe rozwiązania spowodowane pandemią. Tak czy inaczej, nie możemy się doczekać spotkania z uczestnikami zawodów.

 - mówi organizator maratonów Bike Atelier, Dariusz Leśniewski.

Kalendarz Bike Atelier MTB Maraton 2020

  • Ustroń 19.07
  • Rybnik 16.08
  • Psary 06.09
  • Jeleśnia 13.09
  • Wisła 27.09
  • Dąbrowa Górnicza 17.10

 

Więcej informacji na temat maratonu w Ustroniu i pozostałych imprez cyklu znajdziecie na stronie internetowej BAM: bikeateliermaraton.pl