Podsumowanie Garmin MTB Series Connect

Wirtualne ściganie w ramach serii Garmin MTB Series Connect zakończyło się w minionym tygodniu - pasjonaci rywalizowali wirtualnie na prawdziwych trasach MTB.

Drukuj

O tym, że kolarze mają wielki głód ścigania nikogo przekonywać nie trzeba. Część z nich zdecydowała się urozmaicić koronawirusową przerwę i przepalić nogę podczas rywalizacji na trenażerach w ramach ciekawej serii Garmin MTB Series Connect.

Rozegrana w minionym tygodniu seria wirtualnych wyścigów była podzielona na trzy etapy. Do pokonania były trzy, 27-kilometrowe pętle zawodów Garmin MTB Series - w Gdańsku, Kolbudach i Sopocie. To imprezy, które miały się odbyć wiosną, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną zostały przełożone na wrzesień i październik 2020 roku. Miłośnicy rywalizacji MTB walczyli więc na prawdziwych trasach, ale oczywiście stacjonarnie na domowych trenażerach, które odwzorowywały realistyczny profil poszczególnych rund tego cyklu. 

Uczestnikami byli użytkownicy liczników GPS Garmin, którzy po sparowaniu swoich komputerków z interaktywnymi trenażerami mogli wirtualnie przejechać niemalże każdą zapisaną trasę. 

Każda próba wykręcenia na trenażerze najlepszego czasu na jednej z tych trzech tras, oznacza tak naprawdę trwający około godziny, intensywny trening o mocno interwałowym charakterze. Ściganie się na wszystkich trzech etapach w ciągu jednego tygodnia, to już większe wyzwanie i test kondycji. Cieszę się, że dzięki Garmin MTB Series Connect, część uczestników poznała lepiej możliwości jakie dają im urządzenia Garmin i aplikacja Garmin Connect. Zarówno jeżeli chodzi o trening w domu, jak i w szerszej perspektywie: dzielenie się trasami, tworzenie własnych grup, wyzwań i segmentów. Funkcji, które mogą wykorzystać miłośnicy sportowej rywalizacji, w czasie, gdy nie jest możliwe spotkanie w dużym gronie na prawdziwych ścieżkach.
– komentuje Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska. 

W każdym z etapów Garmin MTB Series Connect wzięło udział ponad 100 osób. Dedykowana grupa stworzona w aplikacji Garmin Connect w ciągu dwóch tygodni zgromadziła około 200 członków. Najlepszy średni czas na trzech etapach (47:01) osiągnął Wojciech Wołosz. Z kolei wśród pań najlepszy średni czas dwóch etapów (01:01:42) wykręciła Katarzyna Grochowska.

Pomysł na cykl powstał z chęci zintegrowania środowiska w tym trudnym czasie i pokazania, że mimo sytuacji miłośnicy kolarstwa nie poddają się i trzymają formę. To, że się nam udało, najdobitniej pokazują pełne pozytywnych emocji i sportowej ambicji filmiki, zgłoszone do konkursu towarzyszącego wirtualnej zabawie.
– dodał Filip Szołowski, organizator Garmin MTB Series. 

Konkurs polegał na nadsyłaniu filmików z przebiegu rywalizacji - najbardziej emocjonujące nagrania wygrywały, a do zwycięzców powędrowały liczniki rowerowe GPS Garmin Edge 130. 

Wszystkie nadesłane filmy obejrzeć można na facebookowym profilu Garmin MTB Series, a więcej informacji o cyklu znaleźć można na stronach:
facebook.com/garminpolska
facebook.com/mtbseries