Wiosenny Garmin MTB Series 2020

Drukuj

Przed nami trzeci sezon wyścigów Garmin MTB Series w formule dwóch cykli. Podobnie jak w zeszłym roku, w sezonie 2020 wiosenna edycja Garmin MTB Series w całości rozegra się w kwietniu. Nowością będzie wprowadzenie trzeciego dystansu. Zapisy ruszają 3 lutego.

Garmin MTB Series jest największym na Pomorzu cyklem maratonów dla amatorów kolarstwa górskiego. Historia imprezy sięga roku 2014, kiedy odbyły się pierwsze zawody pod tym szyldem. W 2018 roku cykl podzielono na dwie serie: wiosenną i jesienną, w ramach których odbywa się łącznie sześć wyścigów. W tym roku organizatorzy Garmin MTB Series zapraszają na dwie odsłony cyklu już po raz trzeci. Wszystkie trzy wyścigi wiosennej serii odbędą się w niedziele.

Rywalizacja wzorem ubiegłego roku rozpocznie się w Gdańsku. Wyścig inauguracyjny w Lasach Oliwskich zaplanowano na 5 kwietnia. Gospodarzem drugiego etapu będą Kolbudy, dokąd organizatorzy zapraszają 19 kwietnia. Finałowa rozgrywka odbędzie się 26 kwietnia w Sopocie.

Nowością względem poprzednich edycji będzie wprowadzenie trzeciego dystansu. Do dotychczas dostępnych tras Maxi (ok. 50 km) i Mini (ok. 25 km) dołącza dystans Fun (10 km), na którym będą mogli sprawdzić się początkujący zawodnicy, niepewni swoich możliwości, a także młodzi adepci kolarstwa.

Cieszymy się bardzo, że wiosenna edycja cyklu odbędzie się po raz kolejny, tym bardziej, że będzie to edycja wyjątkowa. W ostatnich latach zawodnicy rywalizowali na dystansach MINI i MAXI, ale od tej edycji wprowadzamy najkrótszy dystans FUN, który w każdej lokalizacji będzie liczył ok. 10 km. Jest to ukłon w stronę wszystkich, którzy obawiali się, że nie poradzą sobie z dłuższą trasą, a chcieliby spróbować startu w zawodach. To jeszcze nie wszystko! W Garmin MTB Series 2020 stawiamy na charytatywność, a dodanie kolejnego dystansu niesie za sobą ideę pomocy. Za każdy przejechany kilometr wszystkich uczestników dystansu FUN przekażemy złotówkę pochodzącą z opłat startowych dla OTOZ Animals Schronisko „Ciapkowo” z Gdyni. Darowizna będzie wsparciem na rzecz potrzebujących psów i kotów. Każdy może pomóc, jednocześnie robiąc coś dla siebie.

- powiedział Filip Szołowski z Labosport Polska, organizator cyklu.  

 
 

Formularz do zapisów na wiosenną edycję Garmin MTB Series 2020 aktywny jest już od 3 lutego na stronie www.mtbseries.pl, gdzie dostępny jest również komplet informacji i zawodach.

Osoby, które zapiszą się na więcej niż jeden wyścig, otrzymają rabaty: przy rejestracji na dwie imprezy cena startu w każdym etapie obniżona będzie o 5 zł (czyli suma zniżek wyniesie 10 zł), zaś opłacając z góry wszystkie trzy starty oszczędzimy 10 zł na każdym etapie (czyli łącznie 30 zł zniżki). Bez względu na wybraną ilość startów, specjalny rabat otrzymają wszyscy uczestnicy z pierwszej setki zarejestrowanych.

Tradycyjnie edycja jesienna odbędzie się na przełomie września i października. Zapisy i szczegółowe informacje będą udostępnione po zakończeniu cyklu wiosennego.

Więcej informacji: www.mtbseries.pl.