Krzystała i Konwa Mistrzami Polski CX

Drukuj
Tomek Ferenc

Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec) zostali Mistrzami Polski w kategorii Elity podczas rozgrywanych w Szczekocinach 83. Mistrzostw Polski.

Krzystała, ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski, tym razem na podium zamieniła się miejscami z Barbarą Borowiecką (AK Team Seven). Krzystała na mecie była zaledwie o 6 sekund szybsza od dotychczasowej Mistrzyni Polski, natomiast trzecią w wyścigu, Gabrielę Wojtyłę (UKS Sokół Superior Zator Team), pokonała o ponad minutę.

Konwa, który od 15 stycznia także będzie kolarzem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, wywalczył tytuł mistrzowski po raz ósmy. Na trasie w Szczekocinach o 24 sekundy pokonał Patryka Kosteckiego (Domin Sport) i o prawie minutę Bartosza Miklera (MLUKS Victoria Jarocin Accent).

W wyścigu orliczek, które startowały razem z elitą kobiet, najszybsza była Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), a najlepszym młodzieżowcem okazał się być Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska) i Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek) byli najlepsi w kategorii juniorów młodszych, a najlepszymi juniorami zostali Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów) oraz Jakub Musialik (MG LKS Błękitni w Koziegłowach).