Bike Atelier: Brzózka i Krzystała najlepsi w Kielcach

Drukuj
Bike Atelier MTB Maraton

Przedostatni przystanek serii maratonów Bike Atelier rozgrywany był Kielcach podczas Targów Kielce Bike Expo. W Elicie zwyciężyli: Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Piotr Brzózka (Jbg-2 Cryospace).

Wraz z Targami Kielce Bike Expo, na stracie maratonu zjawiła się krajowa czołówka. Dodatkowo, wyścig odbywał się w ramach 10-tego jubileuszu, więc jego ranga była naturalnie wyższa niż zwykle. Trasa maratonu przygotowana przez organizatorów do łatwych nie należała, w końcu Kielce to brama do Gór Świętokrzyskich.

W elicie kobiet jedną z faworytek była Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która w ostatnich dniach postawiła na regenerację po trudach poprzednich startów. W Kielcach była już więc w pełni sił, co też udowodniła, wypracowując niemal 14-minutową przewagę, nawet mimo kilku przeszkód.

Wśród mężczyzn rywalizację zdominowali zawodnicy JBG2. Piotr Brzózka przyjechał z niespełna 1-minutową przewagą nad swoim bratem - Piotrem Brzózką. Podium uzupełnił ich były kolega z ekipy -  Karol Rożek, który reprezentował barwy CST 7r MTB Team.

 

 

Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), 1 miejsce wśród Elity Kobiet:

Po obowiązkowej przerwie, start w Kielcach był dla mnie wprowadzeniem do kolejnych zaplanowanych wyścigów i powolnego przejścia w sezon zimowy. Trasa szybka i stosunkowo płaska, więc i tempo było mocne. Na trasie przygód nie brakowało, już na początku walczyłam z patykiem w kole, przez co straciłam kontakt z moją grupą. Niestety później, tak jak spora część zawodników zgubiłam trasę, ale udało się w porę zawrócić i ukończyć wyścig na pierwszym miejscu w Elicie Kobiet

 

Wyniki

  • Elita kobiet
  • 1. Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)  2:25:21
  • 2. Patrycja Piotrowska (FPB WZK Victoria S.A. Cargo Express) 2:39:17
  • 3. Teresa Kasprzyk (FPB WZK Victoria S.A. Cargo Express) 3:16:55
  • Elita mężczyzn
  • 1. Piotr Brzózka (Jbg-2 Cryospace) 2:04:27
  • 2. Adrian Brzózka (Jbg-2 Professional Mtb Team) 2:05:10
  • 3. Karol Rożek (CST 7r MTB Team) 2:05:10

pokaż pełną listę

 

 

 

 

 

Strona organizatora: www.bikeateliermaraton.pl