Mazovia: Józefów przedostatnim przystankiem

Zamana Group

Lato 2019 roku zakończyliśmy na trasach Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Józefowie. Na dystansie Pro najlepsi okazali się Urszula Luboińska (Trezado Wolfpack) i Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn).

Na Pro triumfował Jarosław Wołosiuk, który 58 km pokonał z czasem 02:10:42. Drugi przyjechał Kamil Karwat (02:12:09). Jako trzeci dotarł Ernest Kurowski (02:15:42). Wśród kobiet najszybsza była Urszula Luboińska z czasem 02:41:05, wyprzedzając Magdalenę Kuszmider (02:48:40).

Na dystansie ½Pro zwyciężył Karol Rumsicki, który 38 km przejechał z czasem 01:26:41. Tuż za nim linię mety przekroczył Adam Płoski (01:26:42). Trzecie miejsce zajął Marcin Marchlewski (01:26:58). Wśród kobiet najszybsza okazała się Justyna Tarnowska (01:39:03), za którą na metę kolejno wjechały: Anna Kołatka (01:41:27) i Anna Ostrowska (01:44:26).

Finałowy maraton lata jest przedsmakiem emocji czekających na peleton Mazovii w Piasecznie. To tam, 5 października w sobotę odbędzie się ostatnie ściganie w tym sezonie. Rozstrzygną się wszystkie klasyfikacje, w tym pucharu Continental MTB Mazowsze. Wręczone zostaną dziesiątki pucharów i medalów, a także prestiżowe koszulki Finishera dla najbardziej wytrwałych zawodników w sezonie 2019.