Uphill Race Śnieżka: rekord prawie pobity!

Uphill Race Śnieżka

W tegorocznej edycji Uphill Race Śnieżka najszybszy był Andrzej Poczopko (Cryospace Olsztyn), który zameldował się na Śnieżce z czasem 00:49:18! Rekord 47 minut i 58 sekund ustanowiony przez Michała Ficka nie został pobity, ale zabrakło niewiele ponad minutę!

Do pobicia rekordu Michała Ficka zabrakło naprawdę niewiele, a przewaga zwycięzcy nad rywalami była nie do podważenia. Poczopko (Cryospace Olsztyn) zameldował się na Śnieżce z czasem 00:49:18 i miał sporo czasu aby samotnie delektować się wygraną. Na drugim miejscu dojechał ubiegłoroczny zwycięzca Łukasz Derheld (Ase Trek Gdynia) z czasem 00:53:47, a trzeci był Jarosław Wołosiuk (DPD Cryopspace Olsztyn), który zanotował wynik 00:53:53.

W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zasłużenie przypadło Annie Sadowskiej, która pokonała tę trasę z czasem 01:07:12 i również zanotowała wyraźną przewagę nad rywalkami. Druga na Śnieżce była Anna Serafin (THP Team), notując ponad trzy minuty straty. Najniższy stopień podium dla Marty Garnek (Dream Bike Bielawa), która pojawiła się na mecie z czasem 01:11:58. Ostatni zawodnik dotarł na Śnieżkę po 2 godzinach i 29 minutach i również może się czuć jak zwycięzca!

Kultową trasę z Karpacza na Śnieżkę pokonało w sumie 313 osób. 13,5 km i ponad 1000 m przewyższenia znów było wyzwaniem, dla którego warto było do Karpacza przyjechać, tym bardziej, że następnego dnia czekała kolejna edycja Bike Maratonu, który po kilku latach przerwy powrócił do Karpacza!

 

Strona organizatora: www.uphillrace.pl

 

Podobne artykuły